Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  ubezpieczeniem pojazdu właśnie przed kradzieżą lub innymi zdarzeniami losowymi (np. pożar, powódź). W jaki sposób dochodzi do zawarcia umowy ubezpieczeniowej autocasco? Autocasco – (...)

 • Umowy ubezpieczenia z niedozwoloną klauzulą

  milionach umów, jakie PZU podpisało z konsumentami. Powszechny Zakład Ubezpieczeń może dowołać się od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco

  rozliczana z OC sprawcy, który także jest ubezpieczony w PZU. Obecnie czekam na wycenę szkody przez biegłego z PZU, który już auto oglądał i wstępnie stwierdził, że prawdopodobnie będzie (...)

 • Porada prawna na temat co obejmuje autocasco pzu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co obejmuje autocasco pzu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  się przeciąga. Dowiedziałam się, że z powodu nie podpisania przeze mnie stosownych dokumentów. Mało tego, niedawno wpłynęło pismo mojego męża o zamrożenie całej kwoty do czasu podziału majątku. (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania

  (pracownik w dokumentach powinien posiadać tylko kopię) i ten przedstawić sądowi. ubezpieczenie majątkowe, AC, autocasco, ogólne warunki ubezpieczenia

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  . Możliwą jest więc również sytuacja, że szkoda z powodu niemożności korzystania z środka transportu nie wystąpi. Jak jednak wynika z pisma PZU, załączonego do opisu stanu faktycznego, PZU (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  wnioskodawcy są co najmniej dwie osoby niepełnosprawne oraz co najmniej dwie osoby posiadają prawo jazdy kategorii B. Posiadaczem samochodu jest przy tym jego właściciel lub współwłaściciel. (...)

 • Ubezpieczenie firmy – Twoja niezbędna ochrona

  ważnym ubezpieczeniem jest Autocasco, chroniące przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą pojazdów bądź ich wyposażenia wskutek zderzenia pojazdów, nagłego działania siły mechanicznej (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  , przepisowa prędkość, żadnego złamania prawa. Transit uległ uszkodzeniu. Koszty naprawy pokrył kierowca transita. Transit miał tylko ubezpieczenie w PZU od OC i NW. Nie było opłaconego AC. Po zgłoszeniu (...)

 • Likwidacja szkody z ubezpieczenia AC

  odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. W powyższych granicach naprawienie szkody w braku odmiennego postanowienia umowy obejmuje straty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane