Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop okolicznościowy - urodzenie dziecka

  urodzenia dziecka a terminem takiego zwolnienia istnieje jakaś więź. Np. matka nie wykorzystuje urlopu w całości i chce wykorzystać te dwa dni wolne w związku z przywiezieniem dziecka (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów

  Jestem biologicznym ojcem 3 letniego dziecka. Mieszkam z matką dziecka od ponad pół roku. Matka dziecka odeszła od męża, który prawnie jest domniemanym ojcem dziecka urodzonego (...)

 • Ile wolnego dostanie mama po porodzie?

  . Przykładowo po urodzeniu bliźniaków świeża mama będzie mogła pozostać na urlopie przez 31 tygodni. W przypadku trojaczków będą to 33 tygodnie. Warto zaznaczyć, (...)

 • Opinia prawna na temat co nalezy sie po urodzeniu dziecka w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co nalezy sie po urodzeniu dziecka w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  miesiące, w których ubezpieczony wykonywał pracę lub działalność przez co najmniej połowę miesiąca.  2. Jeżeli w okresie, o którym mowa w ust. 1, przychód (...)

 • Ignorowanie sygnałów dotyczących dziecka

  ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka RPD działa na rzecz ochrony praw dziecka, między innymi na rzecz ochrony prawa do wychowania w rodzinie. Rzecznik podejmuje działania przewidziane w (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  sprawach dziecka w przypadku Pańskiej byłej żony. Oznacza to, że w sytuacjach szczególnie ważnych a dotyczących dziecka będą Państwo podejmować decyzje wspólnie. Jak Pan (...)

 • Pokrycie wydatków w czasie porodu

  sądu powiedziano mi, że w ogóle czegoś takiego nie ma i że mogę sie ubiegać o jakiekolwiek pieniądze dopiero po urodzeniu się dziecka. Boję sie, że w (...)

 • Alimenty na dziecko. Prawnik radzi

  pobieranego stypendium, z uzyskiwanych zarobków, w takim zakresie, w jakim powinno przyczyniać się do pokrywania kosztów utrzymania rodziny, jeżeli mieszka u rodziców. Niekiedy (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane