Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  małżeństwa (artykuł 112 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Koszty utrzymania i wychowania dziecka Sąd w wyroku rozwodowym orzeka w przedmiocie kosztów utrzymania i wychowania (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  kontakt dziecka z nimi, ponieważ od momentu przysposobienia rodzicami dziecka stają się adoptujący, Na przysposabiającym ciąży obowiązek alimentacyjny względem tego dziecka, czyli (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  rodzinnych domów dziecka. Ponadto w projekcie określono: sposób funkcjonowania rodzinnego domu dziecka, krąg dzieci przebywających w RDD i sposoby pracy z nimi, (...)

 • Porada prawna na temat co nalezy sie po urodzeniu dziecka w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co nalezy sie po urodzeniu dziecka w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  została przewidziana jakakolwiek korzyść, nie może być świadkiem przy sporządzaniu testamentu, sędzia jest wyłączony z mocy ustawy w sprawach swych powinowatych w linii prostej bez ograniczeń, (...)

 • Alimenty od rodziców byłego męża

  z nadmiernymi trudnościami. W analizowanym przypadku osobami zobowqiazanymi do świadczeń alikentacyjnych w dalszej kolejności będą rodzice byłego męża - dziadkowie dziecka. Aby jednak (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  zgody na wydanie paszportu – a to w przypadku gdy dziecko jeszcze nie posiada paszportu oraz w dalszej kolejności na wyjazd dziecka za granicę w braku takiej zgody ze strony (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  miesiące, w których ubezpieczony wykonywał pracę lub działalność przez co najmniej połowę miesiąca.  2. Jeżeli w okresie, o którym mowa w ust. 1, przychód (...)

 • Procentowe określenie wysokości alimentów

  ciągłego monitorowania zarobków zobowiązanego (w Pani sytuacji tym trudniejsza i czasochłonna, że mąż stale zamieszkuje w Niemczech).  Sądy nie wykluczają rzecz jasna takiej (...)

 • Alimenty na dziecko. Komu i na jakich zasadach przysługują?

  zgłoszonych świadków. W toku postępowania sąd może dopuścić dowody w postaci: dokumentów prywatnych (np. listy) i dokumentów urzędowych na potwierdzenie (...)

 • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka

  tłumaczenie aktu urodzenia na język polski? Matka i dziecko mają obywatelstwo polskie i po ślubie zamierzają zamieszkać na stałe z moim kolegą w Polsce. Co potrzebne będzie do zameldowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane