Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ubezpieczeniami, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek został złożony. Ubezpieczenia te ustają: od dnia wskazanego we wniosku o wyłączenie z tych ubezpieczeń, nie (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  odsetkami ustawowymi naliczonymi od całości uzyskanych refundacji od dnia otrzymania pierwszej refundacji, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty.  Bezrobotni będący (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  członkiem rodziny zostało dostarczone po upływie 7 dni od jego otrzymania, to wysokość zasiłku opiekuńczego ulega obniżeniu o 25% za okres od ósmego dnia orzeczonej niezdolności (...)

 • Porada prawna na temat co mozna dostac od zusu po smierci rodzica

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co mozna dostac od zusu po smierci rodzica, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż wniosek o 500+

  kryterium dochodowego i w takim przypadku co roku trzeba potwierdzić fakt nieprzekroczenia tego progu. We wniosku trzeba podać co do zasady dane rodzica wnioskującego o świadczenie, dane (...)

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  plus”. Uzależnienie prawa samotnych rodziców do świadczenia wychowawczego 500+ od ustalenia alimentów od drugiego rodzica wprowadził od nowego okresu świadczeniowego (...)

 • Kierujący pojazdami

  odpowiedniej kategorii co najmniej od 2 lat. 5. Minister Obrony Narodowej w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu może określić, w drodze rozporządzenia, w sposób odmienny (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  należy przebiegać przez jednię! Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Osoby poruszające się po drodze po (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  trzeba składać raz do roku. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres 1 roku – od 1 października do 30 września. Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia danego roku. Co (...)

 • Zgoda dziecka na przetwarzanie danych

  weryfikować zgodę rodzica? Uzależnienie sposobu wyrażania zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci od ich wieku ma na celu ochronę najmłodszych przez zagrożeniami, jakie niesie cyberprzestrzeń. (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu

  zasądzone - dowolnie na swojego syna, żyje na utrzymaniu rodziców. Zajęcie dotyczy ZUSu za 1999 i 2000r Kwota - 9000 zł Proszę o informacje co mamy odpowiedzieć komornikowi co do zajęcia (...)

 • Skutki rozwodu

  rodziny. Rozwód powoduje, że od tej chwili każdy z małżonków ma już tylko swój majątek odrębny. Co się jednak dzieje ze wspólnym majątkiem małżonków po (...)

 • 500+ dla samotnych rodziców

  samotnego wychowywania dziecka.  W przypadku rodziców samotnie wychowujących dzieci prawo do świadczenia 500+ zostało uzależnione od ustalenia alimentów od drugiego rodzica. (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  w terminie 30 dni od zbycia ekspektatywy odrębnej własności lokalu, a po tym terminie od kwoty wypłaconej premii naliczane są odsetki ustawowe, czyli krótko mówiąc w sytuacji (...)

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  dziedziczą w częściach równych, czyli po 1/5 spadku, a wnuki dziedziczą udziały swoich rodziców: Dwoje wnuków dziedziczy po 1/10 spadku. Troje wnuków dziedziczy po (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  niedostatek, prawo ustawowego dziedziczenia po jednym z konkubentów, prawo do renty rodzinnej po zmarłym konkubencie, prawo do wspólnego rozliczanie się z podatku dochodowego od (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  przysługuje ojcu dziecka w przypadku: skrócenia okresu pobierania świadczenia rodzicielskiego na wniosek matki dziecka po wykorzystaniu przez nią tego świadczenia za okres co najmniej (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  to, czy został zgłoszony wniosek, czy nie) nadaje wyrokowi rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że od razu od jego wydania podlega on wykonaniu. Wykonalność dotyczy rat płatnych (...)

 • Rozliczenie dochodów małoletnich dzieci w zeznaniu PIT za 2018 rok

  gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym i składają PIT-36L, wtedy 19% zryczałtowany podatek od połowy dochodu z odsetek i podatek zapłacony za granicą (również od połowy dochodu) (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  dochodowym od osób fizycznych, pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne niezaliczone do kosztów (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim?

  wynikającym z tej czynności. Powołany powyżej Komentarz wyjaśnia nam, iż stosunek pracy pracownika korzystającego z urlopu wychowawczego podlega szczególnej ochronie. Rozciąga się on na okres od (...)

 • Jak założyć radę rodziców?

  wyboru przez uczniów po uzgodnieniu z organem prowadzącym i po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną i radę rodziców, dyrektor szkoły przedstawia do wyboru uczniom. Opodatkowanie (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  obowiązywać po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, z wyjątkiem pakietu regulacji, które powinny wejść w życie po 6 miesiącach od daty ich publikacji (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  dziecko jest uzależnione od kryterium dochodowego i w takim przypadku co roku trzeba potwierdzić fakt nieprzekroczenia tego progu. We wniosku trzeba podać co do zasady dane rodzica (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  . 46, 47, 50, 50a, 50e i 184 1a. Wiek emerytalny dla kobiet urodzonych w okresie: 1) do dnia 31 grudnia 1952 r. wynosi co najmniej 60 lat; 2) od dnia 1 stycznia 1953 r. do dnia 31 marca 1953 r. wynosi (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  się od dnia, w którym: sporządzono twój akt małżeństwa — jeśli zmieniasz nazwisko po ślubie, dostaniesz decyzję od urzędu w sprawie zmiany danych, dostaniesz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane