Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna

  Stan faktyczny Na podstawie postanowienia Sądu podział spadku po Ojcu dał mi prawo do 1/3 spadku, matce także 1/3, zaś wnukom po nieżyjącym bracie po 1/6. Jako spadek należy rozumieć (...)

 • Alimenty od rodziców byłego męża

  alimenty na dziecko, nalezy złożyć przeciwko nim powództwo o wypłatę alimentów a w powództwie tym nalezy udowodnić, że osoba zobowiązana do świadczeń alimentacyjnych w bliższej kolejności (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Katowicach. Po kilku dniach otrzymałem pismo z ROPS z prośbą o dostarczenie kilkunastu dokumentów wraz z tłumaczeniami, ponieważ mój wniosek został odebrany jako (...)

 • Porada prawna na temat co mi sie nalezy po wyjsciu z wiezienia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co mi sie nalezy po wyjsciu z wiezienia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy

  zobowiazania za kurs ktory odbyłem w pierwszej firmie. W umowie ktora podpisalem przed kursem zobowiazałem sie do przepracowania w firmie po kursie 3 lata lub spłaty kosztu kursu. Jednakże po (...)

 • Fałszywe zeznania w procesie gospodarczym

  przesłuchanie strony po odebraniu przyrzeczenia jest możliwe co do pewnego faktu, zaś przesłuchanie drugiej strony po odebraniu przyrzeczenia jest możliwe co do innego faktu. Oznacza (...)

 • Jak ustalić wysokość odszkodowania przy zakazie konkurencji? - opinia prawna

  pracę. Tak więc podstawę obliczenia odszkodowania będzie stanowiła kwota wynagrodzenia za pracę, należna zgodnie z umową o pracę z chwili zawierania umowy o zakazie konkurencji (...)” Co (...)

 • Zaskarżenie decyzji ZUS do sądu

  biegu. Nalezy jednak pamiętać, że sąd odrzuci odwołanie wniesione po upływie terminu, chyba że przekroczenie terminu nie jest nadmierne i nastąpiło z przyczyn niezależnych od odwołującego (...)

 • Zniszczenie cudzej rzeczy a współwłasność

  . Jak się okazało całą instalację c.o oraz piec trzeba było wymienić (co zrobiłam przy pomocy finansów z rodziny). Do uszkodzenia doszło, ponieważ mąż przy 30 stopniowym mrozie (...)

 • Jak skutecznie nabyć swoją część odziedziczonego spadku - opinia prawna

  mieszkania. Osobami, które zajęły się uporządkowaniem rzeczy po matce były żony moich braci. Po dwóch latach po śmierci dostałam kilka mebli. Niedługo po śmierci przedstawiono (...)

 • Czy należy mi sie odprawa?

  znajdzie więc ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z dnia 22 maja 2003 r.). Warunkiem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane