Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  . Zaświadczenie o niekaralności wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kursy Kurs kwalifikacyjny w jednostce Staże Posiadanie, przez okres co (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ograniczenia wolności albo karę grzywny, w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności lub 6 miesięcy kary ograniczenia wolności albo po uiszczeniu grzywny wynoszącej (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  czynu podlega karze grzywny do 5 000 zł.Jeśli ten czyn został popełniony w zakresie działalności przedsiębiorcy, za sprawcę czynu zabronionego uznaje się osobę odpowiedzialną za (...)

 • Porada prawna na temat co grozi za posiadanie 5 g marihuany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co grozi za posiadanie 5 g marihuany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  danego pracodawcy pracę sezonową co najmniej raz w ciągu poprzednich 5 lat i chce go on zatrudnić do prac uznanych za sezonowe, może uzyskać wpis wielosezonowy (wpis do rejestru pracy (...)

 • Kodeks cywilny

  gospodarczej.  Art. 55[2].  Czynność prawna mająca za przedmiot przedsiębiorstwo obejmuje wszystko, co wchodzi w skład przedsiębiorstwa, chyba że co innego wynika z treści czynności (...)

 • Prawo bankowe

  bilansowej innego podmiotu, 15) bliskie powiązania: a) posiadanie przez podmiot bezpośrednio lub pośrednio co najmniej 20 % kapitału innego podmiotu lub prawa do wykonywania co najmniej (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  trzeciego (tj. poza UE) zwierząt domowych należy zapoznać się z wymaganiami, jakie zostały ustanowione w tym państwie trzecim. Zwierzę powinno mieć paszport zwierząt (co jest istotne przy powrocie (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  ;rej nie mogą zmieniać w trakcie roku podatkowego.9. Przepisy ust. 2 pkt 4 i 5 oraz ust. 3 pkt 4 i 5 stosuje się odpowiednio do kapitałowych rat kredytów (pożyczek).10. Zasady ustalania (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  których mowa w § 1. Art. 123a. § 1. Za prace porządkowe oraz pomocnicze wykonywane na rzecz jednostek organizacyjnych Służby Więziennej lub za prace porządkowe na rzecz samorządu terytorialnego, (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je w związku (...)

 • Kierujący pojazdami

  wymiany prawa jazdy stosuje się przepisy ust. 1, 4 i 5 oraz art. 12 ust. 1-3. 7. Przepisy ust. 4 i 5 stosuje się do pozwolenia wojskowego. Art. 14. 1. Osoba posiadająca ważne krajowe prawo jazdy (...)

 • Niebezpieczna marihuana. Palisz? Nie jedź.

  na uniknięcie odpowiedzialności.  Co grozi za prowadzenie pojazdu po użyciu marihuany? Prowadzenie pojazdu mechanicznego, po użyciu środka odurzającego lub pod wpływem takiego (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  miesięcznie.3. Dodatek przysługujący za niepełne miesiące kalendarzowe wypłaca się w wysokości 1/30 dodatku miesięcznego za każdy dzień. Kwotę dodatku przysługującą za niepełny (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  repatrianta w terminie 30 dni od dnia uzyskania informacji od wymienionych organów. Osoba spełniająca warunki uznania za repatrianta nabywa obywatelstwo polskie w trybie uznania za repatrianta (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  podlega karze za przestępstwo określone w § 1, kto odstąpił od zamiaru wymuszenia i zwolnił zakładnika. Art. 253. § 1. Kto uprawia handel ludźmi nawet za ich zgodą,podlega karze (...)

 • Posiadasz narkotyki? Prokurator nie zawsze cię ukarze.

  , zwłaszcza marihuany, okazyjnie, czasem jednorazowo, zaś zostały złapane na posiadaniu śladowych jej ilości. W ustawie owa "nieznaczna ilość" nie jest definiowana, co również należy (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  wystawia faktury za zrealizowane przez konsorcjum usługi, odpowiada za jakość i terminowość wykonanych usług, przyjmuje zapłatę za wykonane przez konsorcjum usługi itd. (jest tzw. (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  interesów administrator danych lub podmiot przetwarzających winni w swojej organizacji zidentyfikować stanowiska niekompatybilne z pełnieniem funkcji DPO. Co do zasady, za powodujące (...)

 • Karta Nauczyciela

  ;rym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, posiadający nieprzerwany okres pracy na tym stanowisku co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  ulgi remontowej. Jeśli więc dokonane odliczenia za 2005 r. nie pokryją ulgi, odliczenia będzie można dokonać w zeznaniu za 2006 r. Kiedy traci się prawo do ulgi? Jeżeli podatnik skorzystał (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  , następującego po roku, w którym podatkowa grupa kapitałowa utraciła prawo do uznania jej za podatnika.  14. Spółki tworzące podatkową grupę kapitałową odpowiadają (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  zmniejszyć, za pomocą znaków drogowych, prędkość dopuszczalną pojazdów obowiązującą poza obszarem zabudowanym, jeżeli warunki bezpieczeństwa ruchu na drodze lub jej odcinku za (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  ,  5) ostrzeżenie o odpowiedzialności karnej za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce. § 2. W liście gończym można wyznaczyć nagrodę za ujęcie lub przyczynienie (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  norm emisji zapłacą kary za każdy gram CO2 ponad limit każdego wyprodukowanego samochodu w wysokości (od 2012 do 2018 roku): 5 euro za pierwszy gram CO2,15 euro za (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  , którą w sprawach o wydanie przedmiotu najmu stanowi przy umowach zawartych na czas oznaczony - suma czynszu za czas sporny, lecz nie więcej niż za rok. W doktrynie wskazano, iż „w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Marihuana

  Witam, niedawno na moim osiedlu złapano handlarza marihuaną. Ja z kolei zostałem oskarżony o posiadanie marihuany, na podstawie sms-ów wysłanych (...)

 • Posiadanie znacznej ilosci marihuany

  Witam! Mam na imie Dawid zostalem zlapany ostatnio z 250 g suszu marihuany! (marihuana byla w jwdnym worku) mam zarzut posiadania znacznej ilosci marihuany! (...)

 • POMOCY !! PROSZE POMÓŻCIE TO BARDZO PILNE. NAJLEPIEJ POMOC PRAWNIKÓW !!!

  Jest taka sprawa i nie wiem kompletnie co robić. Mój chłopak ze swoim kolegą wzięli od pewnego Dilera marihuane i złapała ich policja. Mieli przy (...)

 • Posiadanie marihuany

  Witam Co grozi za posiadanie 1 g marihuany przeznaczonej na użytek własny. Witam czy może mi ktoś powiedzieć co grozi mojemu chłopakowi bo zatrzymali (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane