Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup kradzionej rzeczy

  numer seryjny sprzętu (zanim wiedziałem że jest kradziony). Co mam teraz zrobić? Czy grozi mi sprawa za paserstwo? Jakie są możliwości prawne żeby zmusić komis do przyjecia (...)

 • Umowa sprzedaży a przestępstwo paserstwa

  ! Czy w tym przypadku grozi mi zarzut o paserstwo, jeżeli zdarzy sie, że przypadkowo złodziej sprzeda mi kradziony telefon komórkowy? Czy 15 latek po okazaniu legitymacji szkolnej może sprzedać (...)

 • Kodeks cywilny

  gospodarczej.  Art. 55[2].  Czynność prawna mająca za przedmiot przedsiębiorstwo obejmuje wszystko, co wchodzi w skład przedsiębiorstwa, chyba że co innego wynika z treści czynności (...)

 • Porada prawna na temat co grozi za paserstwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co grozi za paserstwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny skarbowy

  kary grzywny grożącej za to przestępstwo; 3) przewidzianą za przypisane przestępstwo skarbowe w wysokości nie niższej niż 1 miesiąc do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jeżeli praca wykonywana jest za granicą dla zagranicznego pracodawcy, co do zasady, dochody takie będą podlegały opodatkowaniu (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je w związku (...)

 • Łamanie praw autorskich a odpowiedzialność karna

   lub 2 powinien i może przypuszczać, że przedmiot został uzyskany za pomocą czynu zabronionego,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przepisie

 • Korzystali z nielegalnego oprogramowania

  to kilkadziesiąt tysięcy złotych.Osoby, które popełniły przestępstwo, poniosą odpowiedzialność karną przed sądem za paserstwo komputerowe i grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. (...)

 • Zaostrzenie kar dla gwałcicieli i większa ochrona ofiar gwałtów

  , Niemczech i Austrii – od 5 lat). Francja surowo każe również za gwałt na dziecku – więzieniem w wymiarze od 10 lat. We Włoszech za taki czyn grozi od 6 lat więzienia, (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Art. 55[2]. Czynność prawna mająca za przedmiot przedsiębiorstwo obejmuje wszystko, co wchodzi w skład przedsiębiorstwa, chyba że co (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  których mowa w § 1. Art. 123a. § 1. Za prace porządkowe oraz pomocnicze wykonywane na rzecz jednostek organizacyjnych Służby Więziennej lub za prace porządkowe na rzecz samorządu terytorialnego, (...)

 • Dłuższe kary dla przestępców?

  za wszystkie czyny są wykonywane po kolei" – powiedział Zbigniew Ziobro. Obowiązywać będzie jasna i uniwersalna zasada, zgodnie z którą każdy skazany za co najmniej (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  przerwy to 4 godziny 30 minut. Przerwa w prowadzeniu pojazdu wynosi, co najmniej 45 minut lub, co najmniej 15 minut i następna, co najmniej 30 minut. Dzienny okres odpoczynku - norma, (...)

 • Gwałciciele dostaną za swoje...

  za udręczenie Gwałt nie zawsze wiąże się ze stosunkiem seksualnym. Niektórzy sprawcy czerpią bestialską satysfakcję poprzez torturowanie uwięzionej przez siebie ofiary. Dziś grozi (...)

 • Fair play w internecie?

  określaniu, co należy uznać za taki bardzo krótki fragment, weźmie się pod uwagę wpływ na skuteczność nowego prawa. Czy nowe prawo przysługujące wydawcom prasowym ma wpływ na indywidualnych

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  zda, jeśli uzyska co najmniej 65 punktów. Jeżeli zaś nie zda egzaminu, to otrzyma decyzję o odmowie nadania uprawnień. Co w razie niezdania egzaminu pisemnego? Jeśli kandydat nie (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  czynu podlega karze grzywny do 5 000 zł.Jeśli ten czyn został popełniony w zakresie działalności przedsiębiorcy, za sprawcę czynu zabronionego uznaje się osobę odpowiedzialną za wprowadzenie (...)

 • Skuteczna walka z mafiami podatkowymi

  grzywnę lub nałożyć na sprawcę mandat w wysokości od 225 zł do 4 tys. 500 zł. Po zmianie – od 110 zł za najdrobniejsze wykroczenie do 11 tys. 250 zł za wykroczenie powodujące duże (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  ; firmy zatrudniające co najmniej 250 osób według stanu na dzień 31 grudnia 2018 r.; od 1 stycznia 2020 r. – firmy zatrudniające co najmniej 50 osób według stanu na dzień (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  . Ofiara może złożyć pozew za naruszenie dóbr osobistych spowodowanych stalkingiem i może uzyskać zadośćuczenie pieniężne za nękanie np. telefonami. Pokrzywdzony uporczywego (...)

 • PIT 2013. Niezłożenie zeznania podatkowego może być przestępstwem

  dotrzymany termin 30 kwietnia, podatnikowi grozi odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe, i to bez względu na wysokość wykazanego w PIT podatku. W najlepszym wypadku podatnikowi grozi (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  przeciwko niemu powództwa o wydanie rzeczy, jest on obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  majątkowym zobowiązanego.§ 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  danego pracodawcy pracę sezonową co najmniej raz w ciągu poprzednich 5 lat i chce go on zatrudnić do prac uznanych za sezonowe, może uzyskać wpis wielosezonowy (wpis do rejestru pracy sezonowej (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  podlega karze za przestępstwo określone w § 1, kto odstąpił od zamiaru wymuszenia i zwolnił zakładnika. Art. 253. § 1. Kto uprawia handel ludźmi nawet za ich zgodą,podlega karze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • co grozi za paserstwo

  Witam. Prrzykra sprawa. Dostałem komórkę od kumpla, mówił że jego ale nie używa. Podczas przeszukania w parku policja zabrała moja komórkę i (...)

 • Co grozi za paserstwo?

  witam, wczoraj mojego kumpla zawineła policja za paserstwo. Chodziło o domowe dvd które niedawno kupił, miało ono byc kradzione. Ponieważ jego rodzina (...)

 • Nielegalne oprogramowanie

  Jestem włascicielką kawiarenki internetowej. Parę tygodni temu miałam rewizję przeprowadzoną przez policję. Zatrzymano jeden twardy dysk i 20 płyt. (...)

 • prosze o pilna pomoc

  Witam, sprawa wyglada nastepujaco. Kupilem od kolegi telefon dla siebie i jako ze cena byla okazyjna kupilem drugi zeby go sprzedac na allegro. Do telefonow (...)

 • prosze o pilna pmoc

  Witam, sprawa wyglada nastepujaco. Kupilem od kolegi telefon dla siebie i jako ze cena byla okazyjna kupilem drugi zeby go sprzedac na allegro. Do telefonow (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane