Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  oddziale jednego z banków biorących udział w programie. Lista banków biorących udział w programie: L.p. Nazwa Instytucji Kredytującej Data, od której (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  osoby przebywające w domu; powiadom rodziców lub opiekunów, głośno zawiadom również sąsiadów; niezwłocznie zawiadom straż pożarną (998, 112); (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  określone w pkt 2 i 3 nie mają obowiązku wnoszenia opłat, jeżeli mieszkaniec domu ponosi pełną odpłatność.  Opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej wnoszą: 1. (...)

 • Porada prawna na temat co grozi za mieszkanie w nieodebranym domu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co grozi za mieszkanie w nieodebranym domu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  0,02 zł). Ponadto zasadą jest, że dodatek nie pokryje więcej niż 70 % wydatków na mieszkanie (gmina może przesunąć ten próg w górę lub w dół o 20 (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  wniosek, jeżeli przedstawili porozumienie, o którym mowa w § 1, i jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać w sprawach dziecka.§ 2. Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  mieszkania lub domu jednorodzinnego. W każdym razie na pewno w sytuacji, gdy budynek, w którym ma objąć mieszkanie albo dom jednorodzinny, w którym ma (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  gazowych, remont części wspólnej budynku (ciągów komunikacyjnych, piwnic, strychów, zsypów, magazynów, pralni, suszarni). Jakie roboty można (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości

  nieruchomości, aby uniknąć płacenia podatku. W 2008 roku kupiłem dom za kwotę 230.000 oraz mieszkanie za kwotę 200.000. Dom kupiłem od rodziców, którzy wcześniej również (...)

 • Kodeks wykroczeń

  orzeczoną za wykroczenie uważa się za karę tego samego rodzaju co kara pozbawienia wolności orzeczona za przestępstwo.§ 4. Zaliczeniu, o którym mowa w § 1, nie podlegają (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  , zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy w odpowiednim typie domu dla:  osób w podeszłym wieku - nie mniej niż 0,4 na jednego mieszkańca domu,  osób przewlekle (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane