Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  . pozostanie w areszcie na co najmniej 3 miesiące. W niedzielę będąc nietrzeźwy wjechał swoim BMW w drzewo. Jego siostra zmarła w szpitalu. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.Wypadek (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  takie zachowanie będzie jeśli kierujący miał we krwi co najmniej 0,5 promila (albo stężenie prowadziło do tej wartości) lub co najmniej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³ wydychanego powietrza (...)

 • Weekend andrzejkowy na polskich drogach

  właściciela pojazdu. Kobieta była trzeźwa i miała prawo jazdy. Katarzyna S. odpowie za wykroczenia dopuszczenia do kierowania pojazdem przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu. Kodeks (...)

 • Porada prawna na temat co grozi za 0.23 promila

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co grozi za 0.23 promila, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Znęcał się nad rodziną

  czynności procesowe. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno (...)

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi dożywotnia utrata prawa jazdy, jeżeli w zdarzeniu tym ktoś straci życie lub zostanie ranny. Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi (...)

 • Kodeks cywilny

  gospodarczej.  Art. 55[2].  Czynność prawna mająca za przedmiot przedsiębiorstwo obejmuje wszystko, co wchodzi w skład przedsiębiorstwa, chyba że co innego wynika z treści czynności (...)

 • Areszty dla chuliganów

  pieniędzy.Kierowca widząc, że sytuacja staje się napięta, zapłacił za paliwo i szybkim krokiem ruszył do samochodu. Niestety, za nim udali się też dwaj spośród czwórki mężczyzn. (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  kary grzywny grożącej za to przestępstwo; 3) przewidzianą za przypisane przestępstwo skarbowe w wysokości nie niższej niż 1 miesiąc do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego (...)

 • Pijana lekarka przyjmowała pacjentów

  Policji w Olsztynie. - 55-latka odpowie za podjęcie czynności zawodowych pod działaniem alkoholu, za co grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci sprawdzają, czy lekarka nie naraziła (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je w związku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zabrane prawo jazdy za alkohol

  Witam, zabrali mojemu znajomemu prawo jazdy co grozi za 1.27 promila? ja mialem 1.94 i sedzina powiedziala tak:1 promil rok zakazu 2 promile 2 lata wiec (...)

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

  witam. kilka tyg temu moj ojciec stracil prawo jazdy, za jazde pod wplywem alkoholu. owszem pil, ale wieczorem dnia poprzedniego. oczywiscie nie powinien (...)

 • Utrata prawa jazdy

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane