Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak złożyć wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)?

  podatkowego PIT-37 na podstawie wniosku PIT-WZ oraz złożenia oświadczenia o przekazanie 1% podatku na rzecz OPP (PIT-OP). Co to jest PFR? Po raz pierwszy (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  . Rodzice odliczą w PIT za rok 2014 ulgę za jeden miesiąc. Odpiszą od podatku więc 92,67 zł.  Należy jednak zaznaczyć, że w przedstawionych przykładach rodzice (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  tworzone dokumenty rozliczeniowe za kolejne miesiące. W razie zaistnienia w kolejnym miesiącu zmian, w stosunku do danych wykazanych w złożonych dokumentach rozliczeniowych, (...)

 • Porada prawna na temat co bedzie mozna odliczyc w pit za rok 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co bedzie mozna odliczyc w pit za rok 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż PIT-12 i zapomnij o rocznym rozliczeniu z fiskusem

  formularzu PIT-12 w terminie przed 10 stycznia następnego roku, za który dokonywane jest rozliczenie. Oznacza to, że ostatni dzień na złożenie oświadczenia dla celów rocznego rozliczenia (...)

 • Jak rozliczyć się przez Internet? PIT 2013

  Adobe Acrobat Reader w wersji co najmniej 8.1.4. wraz ze specjalną wtyczką. Jeśli zamierzamy wypełnić PIT w serwisie e-deklaracje, czyli bez ściągania programu na nasz komputer, (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  płatności podatku. Korzystając z ulgi internetowej w PIT za rok 2013 wszystkie rachunki powinniśmy zatem przechowywać aż do końca 2018 roku. Zgubisz dokumenty? Zapłacisz (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  ;w.  Nie dotyczy to małżonków, w stosunku do których orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów.  Kto może rozliczać się z (...)

 • Tylko do dzisiaj czas na przekazanie pracownikom PIT-11

  dni w ciągu roku lub ich ośrodek interesów życiowych znajduje się w innym kraju). Podlegają one opodatkowaniu w Polsce tylko od uzyskanych tu dochodów. Do końca lutego trzeba wysłać PIT-11 (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  (uzyskane za granicą) w walucie obcej w pierwszej kolejności należy pomniejszyć o diety w walucie obcej, określone w przepisach w sprawie wysokości oraz warunków (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  norm emisji zapłacą kary za każdy gram CO2 ponad limit każdego wyprodukowanego samochodu w wysokości (od 2012 do 2018 roku): 5 euro za pierwszy gram CO2,15 euro za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane