Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2013

  Jeśli zostałeś rodzicem w 2013 roku, pamiętaj, że w tym roku po raz pierwszy obowiązuje w nowym kształcie tzw. ulga na dziecko. Wypełniając PIT (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  pojazd emitujący mniej niż 50g CO2/km będzie liczony jak 3,5 samochodu w 2012 i 2013 roku, 2,5 samochodu w roku 2014 i 1,5 samochodu w roku 2015. Od 2016 (...)

 • Korektę "papierowego" zeznania PIT można złożyć online

  roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Oznacza to, że w przypadku deklaracji za 2013 r. korekta jest możliwa do końca 2019 r., a w samym 2014 r. minie termin (...)

 • Opinia prawna na temat co bedzie mozna odliczyc w pit w 2013 roku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat co bedzie mozna odliczyc w pit w 2013 roku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak rozliczyć się przez Internet? PIT 2013

  dochodowego od przychodów osób duchownych, w poszczególnych kwartałach roku podatkowego PIT-28 przychody, odliczenia i ryczałt od przychodów (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część (określonych (...)

 • Złóż PIT-12 i zapomnij o rocznym rozliczeniu z fiskusem

  wskazać w składanym oświadczeniu. Taką informację również należy zawrzeć w PIT-12 i wskazać wydatkowaną na ten cel kwotę. Zamiast PIT-11 otrzymasz PIT-40 Na podstawie (...)

 • Start-upy mogą liczyć na niższe podatki

  zaliczania całej wartości zakupionych środków trwałych w koszty uzyskania przychodu w miesiącu wprowadzenia ich do ewidencji. Co ważne, dotyczy to tylko tych elementów majątku firmy, (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  zakwestionowania bezprawnego odliczenia. Jeśli przykładowo w PIT za rok 2013 skorzystamy z ulgi na pełnoletnie dziecko, a w ogóle nie mamy potomstwa lub nie potrafimy udowodnić, (...)

 • Tylko do dzisiaj czas na przekazanie pracownikom PIT-11

  dni w ciągu roku lub ich ośrodek interesów życiowych znajduje się w innym kraju). Podlegają one opodatkowaniu w Polsce tylko od uzyskanych tu dochodów. Do końca lutego trzeba (...)

 • Bezrobotny też musi się rozliczyć

  zeznanie podatkowe - będzie to PIT-37 (ewentualnie PIT-36). Należy tutaj zwrócić uwagę, że w formularzu nie znajdziemy rubryki, w której taki zasiłek byłby wprost (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane