Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co nowego w podatku dochodowym od osób prawnych?

  ustawy o CIT); zmiana zakresu zwolnienia od zryczałtowanego podatku od dywidend i niektórych innych przychodów z udziału w zyskach osób prawnych (art. 22 ust. 4 ustawy o CIT); (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  oraz art. 14 ust. 3 pkt 2 ustawy o PIT.  Rozliczanie kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego (CIT albo PIT)  Zarówno ustawa o CIT, jak i ustawa (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  PIT-BR - w przypadku podatników PIT (albo CIT-BR - w przypadku podatników CIT), które stanowią załączniki do zeznania rocznego (art. 26ea - 26g ustawy o PIT oraz art. 18da (...)

 • Porada prawna na temat cit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Minimalny podatek dochodowy od nieruchomości komercyjnych w 2018 r.

  odliczyć ten podatek od podatku należnego (PIT lub CIT) – ust. 8 i 9 albo wpłacić zaliczkę na podatek CIT lub PIT w pełnej wysokości, jeżeli jest on niższy niż kwota minimalnego (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  albo różnicę między podatkiem należnym od dochodu wykazanego w zeznaniu a sumą należnych zaliczek za okres od początku roku (art. 27 ustawy o CIT). Sprawozdanie składa się na formularzu CIT-8 (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  międzyokresowych kosztów (art. 15 ust. 4e ustawy o CIT). Od 1.01.2007 r., w przypadku podatników podatku CIT (ale również osób fizycznych, które prowadzą księgi rachunkowe, o czym niżej), (...)

 • Darowizny od zagranicznych kontrahentow

  nabycia towarów. Oczywiście przekazanie gotówki przez zagranicznych kontrahentów również nie jest objęte podatkiem VAT. Na gruncie CIT, przychodem są zarówno otrzymane pieniądze (art. 12 ust. 1 (...)

 • Niezapłacona należność jako koszt uzyskania przychodu

  ;rych mowa w art. 16 ust. 2. pkt). 2 ustawy o CIT Ten sposób dokumentowania nieściągalności wierzytelności skonstruowany został przez ustawodawcę jednoznacznie, w sposób nie budzący (...)

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  ustawie o CIT a regułami prawa bilansowego. W art. 15a ustawy o CIT pojawią się pojęcia dodatnich i ujemnych różnic kursowych. Wartości te będą zaliczane odpowiednio do przychodów bądź (...)

 • PIT i CIT do poprawki!

  obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. podatek dochodowy od osób fizycznych, od osób prawnych, zryczałtowany podatek dochodowy, przychody, osoby fizyczne, PIT, CIT, Klasyfikacja Środków Trwałych, KŚT, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CIT 8

  Witam! Kto ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego CIT-8??? Jak ujmować w zeznaniu CIT-8 dochody zwolnione od podatku??? Proszę o poradę!

 • CIT-8 co jeśli nie zdążyłem

  witam, nie byłem wstanie rozliczyć CIT-u to końca marca, co powinienem teraz zrobić? Rozliczam i wysyłam jak najszybciej, ale czy już ciążą na (...)

 • fundusze unijne - jak rozliczyć?

  Czy dofinansowanie z funduszy unijnych otrzymane na firmę jest przychodem zwolnionym z CIT? Od dotacji nie płaci się podatku.  sebaW Jeśli refundacja (...)

 • CIT 8 przez internet

  witam, czy CIT-8 można składać w wersji elektronicznej?? w takiej formie jak PIT-37?? Czy może w przyszłym roku będzie taka możliwość??

 • CIT-8 bez załącznika

  witam, złożyłem CIT-8 bez załącznika, mam pytanie czy mogę złożyć teraz sam załącznik czy muszę składać całe rozliczenie od nowa??


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane