Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  ustawie o CIT a regułami prawa bilansowego. W art. 15a ustawy o CIT pojawią się pojęcia dodatnich i ujemnych różnic kursowych. Wartości te będą zaliczane odpowiednio do przychodów bądź (...)

 • CIT-2 a rozpoczęcie działalności spółki

  , nawet gdyby to było kilka dni. CIT-2, działalność gospodarcza, podjęcie, rok podatkowy

 • Składanie zeznań PIT-37 za rok 2008 przez Internet

  wersji elektronicznej nie będzie podlegać opłacie skarbowej.Źródło: www.mf.gov.pl formularz interaktywny, składanie deklaracji, zeznanie podatkowe, rozliczenie roczne, PIT-37, rok 2008, Internet

 • Opinia prawna na temat cit 8 interaktywny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cit 8 interaktywny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie komplementariusza spółki komandytowo-akcyjnej po dniu 1 stycznia 2014 r.

  dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pobrano podatek. Komplementariusz spółki komandytowo-akcyjnej nie jest zobowiązany do wykazywania otrzymanej kwoty w deklaracji rocznej CIT

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  . ibidem, str. 117. [6] Por. np. Postanowienie SN z dnia 8 grudnia 1997 r., III CKN 289/97, OSNC 1998, nr 5, poz. 90. [7] B. Dauter, et al., op. cit., str. 117. [8] Postanowienie WSA w (...)

 • Przedstawicielstwo firmy z USA

  składania deklaracji CIT-2 i CIT8 (tak: Informacja Małopolskiego Urzędu Skarbowego o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z 27 lutego 2004 r., sygn. PD-I/423/8/04). W (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  WYDATKI   KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU 1 2 3 4 5   6 7   8 Miesiąc Ilość km Stawka za km 2x 3 Przebieg narastająco   Wydatki miesiąca Wydatki narastająco  

 • Rekomendacje dla banków

  wprowadzenia zapisu do ustawy CIT, który pozwoli na ujęcie straty poniesionej przy sprzedaży wierzytelności do funduszy sekurytyzacyjnych jako kosztów uzyskania przychodu. Obecnie taka strata nie stanowi (...)

 • Darowizna dla fundacji

  ta ogranicza zatem zakres przysługujących zwolnień podatkowych.    darowizna, fundacja, CIT, zwolnienia, hipoteka, organizacje pożytku publicznego, nieruchomość, leasing

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  173, poz. 1808), Ustawa o zmianie ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2004 r., Nr 116, poz. 1203). podatki, zmiany, cit, vat, pit

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CIT 8

  Witam! Kto ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego CIT-8??? Jak ujmować w zeznaniu CIT-8 dochody zwolnione od podatku??? Proszę o poradę!

 • CIT 8 przez internet

  witam, czy CIT-8 można składać w wersji elektronicznej?? w takiej formie jak PIT-37?? Czy może w przyszłym roku będzie taka możliwość??


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane