Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  ustawie o CIT a regułami prawa bilansowego. W art. 15a ustawy o CIT pojawią się pojęcia dodatnich i ujemnych różnic kursowych. Wartości te będą zaliczane odpowiednio do przychodów bądź (...)

 • Składanie zeznań PIT-37 za rok 2008 przez Internet

  wersji elektronicznej nie będzie podlegać opłacie skarbowej.Źródło: www.mf.gov.pl formularz interaktywny, składanie deklaracji, zeznanie podatkowe, rozliczenie roczne, PIT-37, rok 2008, Internet

 • CIT-2 a rozpoczęcie działalności spółki

  , nawet gdyby to było kilka dni. CIT-2, działalność gospodarcza, podjęcie, rok podatkowy

 • Opinia prawna na temat cit 8 interaktywny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cit 8 interaktywny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Błąd księgowego wykryty po rozwiązaniu umowy

  błędu, zostało tu popełnione oszustwo (może nieświadome) i w związku z tym Zarząd Wspólnoty nie mógł wyegzekwować poprawienia dokumentu CIT-8 przez osobę go wypełniającą jeszcze w czasie (...)

 • Przedstawicielstwo firmy z USA

  składania deklaracji CIT-2 i CIT8 (tak: Informacja Małopolskiego Urzędu Skarbowego o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z 27 lutego 2004 r., sygn. PD-I/423/8/04). W (...)

 • Sądowa ocenia spełnienia przesłanek zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego

  , jednakże nawet przyjazne ustosunkowanie się jednego z małżonków do drugiego nie wyłącza zupełności rozkładu, jeżeli wspomniane więzi ustały (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8 maja 1951 (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  WYDATKI   KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU 1 2 3 4 5   6 7   8 Miesiąc Ilość km Stawka za km 2x 3 Przebieg narastająco   Wydatki miesiąca Wydatki narastająco  

 • Rekomendacje dla banków

  wprowadzenia zapisu do ustawy CIT, który pozwoli na ujęcie straty poniesionej przy sprzedaży wierzytelności do funduszy sekurytyzacyjnych jako kosztów uzyskania przychodu. Obecnie taka strata nie stanowi (...)

 • Wysokość odprawy przysługującej zwolnionemu pracownikowi

  ind. 1 k.p. lub który z mocy odrębnych przepisów jest poprzednikiem prawnym w stosunkach pracy obecnego pracodawcy (por. Teresa Liszcz, op. cit.). Wysokość odprawy ustala się według

 • Darowizna dla fundacji

  ta ogranicza zatem zakres przysługujących zwolnień podatkowych.    darowizna, fundacja, CIT, zwolnienia, hipoteka, organizacje pożytku publicznego, nieruchomość, leasing

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CIT 8

  Witam! Kto ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego CIT-8??? Jak ujmować w zeznaniu CIT-8 dochody zwolnione od podatku??? Proszę o poradę!

 • CIT 8 przez internet

  witam, czy CIT-8 można składać w wersji elektronicznej?? w takiej formie jak PIT-37?? Czy może w przyszłym roku będzie taka możliwość??


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane