Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  przeciwbólowym lub inne metody ograniczające u zwierzęcia ból, cierpienie i strach.4. Jeżeli po ustaniu działania odpowiedniego znieczulenia zwierzę odczuwa ból, cierpienie lub strach, stosuje (...)

 • Schizofrenia a ubezwłasnowolnienie

  mówić o stanie uniemożliwiającym kierowanie swoim postępowaniem. schizofrenia, ubezwłasnowolnienie, cierpienie

 • Znęcanie się psychiczne nad małżonkiem

  ojca, a osoby podejmujące działanie liczyły się z faktem, że może to sprawić cierpienie psychiczne ojcu. Trudno więc będzie wykazać, że Pana żona i jej matka podjęły czynności bezpośrednio (...)

 • Porada prawna na temat cierpienie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cierpienie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Parlament o konflikcie w Strefie Gazy

  straty, spadły tam rakiety. Olbrzymie cierpienie widoczne jest bez wyjątku, po stronie ludności cywilnej rozpoczęła przemówienie Benita Ferrero Waldner, komisarz ds. stosunków zewnętrznych.  (...)

 • Nowa regulacja w zakresie doświadczeń na zwierzętach

  względem zwierząt karami grzywny, karą ograniczenia wolności, a nawet karą pozbawienia wolności. Odpowiadać można za narażenie zwierząt doświadczalnych na zbędny ból, cierpienie, strach lub (...)

 • Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  zaniedbywanie, które powodują krzywdę i cierpienie fizyczne albo psychiczne członka rodziny. Sprawca przemocy wykorzystuje przewagę nad ofiarą i narusza jej podstawowe prawa, takie jak godność

 • Środki zaskarżenia w razie naruszenia prawa ochrony danych

  prawa o ochronie danych, wskutek czego osoba doznała szkód majątkowych (np. straty materialne) bądź szkód niemajątkowych (np. cierpienie psychiczne czy utrata dobrego imienia). Z roszczeniem

 • Jak może bronić się ofiara przemocy?

  przypadku, gdy powoduje fizyczne i psychiczne cierpienie lub poniżenie. Zob. też: Jak bronić się przed znęcaniem się? Czy policjant może pomóc ofierze przemocy? Oczywiście, że tak. Policjant (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  abyś Ty mógł beztrosko się bawić. Odpowiedzialność. Jesteś odpowiedzialny za siebie, ale także za bliskich i osoby zupełnie przypadkowe. Reaguj na cudze nieszczęście i cierpienie. Jeżeli (...)

 • Ochrona dóbr osobistych

  doznaje osoba, czyjej dobra osobiste zostały naruszone, nie można zrekompensować pieniędzmi, jednak mogą one złagodzić cierpienie, dostarczając pokrzywdzonemu środków materialnych, które

 • Ubezpieczenie OC z tytułu wypadku komunikacyjnego – za co odpowiada ubezpieczyciel

  krzywdę, cierpienie poszkodowanego. Zatem na jego wysokość mają wpływ takie okoliczności jak rodzaj doznanych przez poszkodowanego obrażeń i rozmiar związanych z nimi cierpień fizycznych i psychicznych, (...)

 • Szkoda na osobie, czyli o odszkodowaniu za utratę zdrowia

  niedozwolonym krzywdy, której nie można wymierzyć w formie pieniężnej (np. ból, cierpienie). Kodeks cywilny przewiduje zarówno dla szkody majątkowej jak i niemajątkowej odszkodowanie (...)

 • Roszczenia poszkodowanego w związku z pobiciem

  cierpienie fizyczne (ból i inne dolegliwości) oraz cierpienia psychiczne. Poszkodowany nie może domagać się zadośćuczynienia, jeżeli cierpienia fizyczne i krzywda doznane w związku z uszkodzeniem (...)

 • Szkoda na skutek upadku na oblodzonych schodach

  zaistniałego zdarzenia ma prawo żądać odpowiedniej kwoty pieniężnej stanowiącej odszkodowanie związane chociażby z kosztami leczenia oraz zadośćuczynienia obejmującego ból, cierpienie takiej (...)

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  sprawiedliwości. bestialskie traktowanie, znęcanie się, zwierzęta, pies, kot, okrucieństwo, bicie, zabicie, śmierć, nawiązka, zabijanie, cierpienie, ochrona zwierząt

 • Zadośćuczynienie dla rodziny poszkodowanego

  (Dz. U. z 2008 r. Nr 116 poz. 731). zadośćuczynienie, rodzina, poszkodowanego, cierpienie, psychiczne, zmiana, kodeks, cywilny

 • Ustawa chroniąca dobre imię Polski uchwalona

  , i światu to, że z całą powagą będziemy traktować znieważanie i pomawianie dobrego imienia Polski, ale i tych pokoleń Polaków, których szczególnie dotknęła tragedia i cierpienie

 • Zmiany w przepisach o ochronie zwierząt

  został zakaz trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości (...)

 • Zmiany w prawie 2012

  powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu, używanie do pracy, albo w celach sportowych lub rozrywkowych zwierząt chorych, a także zbyt (...)

 • PE: Wzmocnić Wspólną Politykę Zagraniczną i Bezpieczeństwa, pogłębiać współpracę z NATO

  świata, aby zmniejszyć ludzkie cierpienie. Jednakże, by w pełni wykorzystać swój potencjał, UE musi postawić na wzmacnianie więzi transatlantyckich i komplementarne stosunki z NATO.Największy na (...)

 • Rezolucja w sprawie konfliktu w Strefie Gazy

  , opału, są ogromne zniszczenia domów. Po stronie Izraela tez są straty, spadły tam rakiety. Olbrzymie cierpienie widoczne jest bez wyjątku, po stronie ludności cywilnej rozpoczęła przemówienie (...)

 • Oświadczenie Hansa-Gerta Pötteringa o sytuacji na Bliskim Wschodzie

  Strefie Gazy". "Na Bliskim Wschodzie znowu umierają ludzie. Trudno się z tym pogodzić. Nie do przyjęcia jest, aby kontynuowana była przemoc, aby kontynuowane było cierpienie narodu" (...)

 • Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem

  , które skrzywdził ktoś inny, ale także od instytucji i innych przygodnych osób, które reagują widząc cierpienie zwierzęcia.W ubiegłym roku informacja o podejrzeniu przestępstwa, (...)

 • Czy policja miała prawo do tej interwencji?

  stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza (...)

 • Nieudolne postępowanie karne w sprawie zabójstwa narusza prawo do życia

  funkcjonariuszy państwowych postępowanie winno być niezależne i bezstronne. Organy sądownicze nie mogą pozwolić, by cierpienie fizyczne lub psychiczne nie spotkało się z karą. Trybunał zauważył, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prosze o pomoc, Zaczęłam szukać prawnej pomocy w sytuacji prześladowań.

  Witam, Jestem Matką 28 letniej córki która wiem że choruję na shizofrenię. Kilka lat temu zdażył się córce incydent z sąsiadką, której Córka (...)

 • nowela ustawy o ochronie zwierząt

  Hej proszę, powiedzćie tzn napiszcie:P kiedy whcodzi w życie ta nowelizacja. Od nowego roku w chodzi w zycie i ustawa o ochronie zwierzat. Min zabronione (...)

 • błąd lekarski

  Witam... Do jakiego sądu można pozwać lekarza? Niestety na mojej osobie został popełniony błąd lekarski. Została mi źle poskładana ręka i (...)

 • Infekcja w wyniku błędu lekarza ?

  Witam, mam 19lat i za sobą przebyte 2operacje: w listopadzie trafiłam do szpitala w ciężkim stanie (bo we wrześniu w szpitalu, mimo ostrych bóli (...)

 • Odszkodowanie za błąd lekarza

  Będąc w styczniu na stoku złamałam rękę, na miejscu zostałam opatrzona (tzn. włożyli mnie w szynę). Po miesiącu nadal ręka mnie bolała więc (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane