Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Charakterystyka spółki cichej

  , odpowiedzialność, umowa, udzialy, majątek, ukryta, wspólnik, zewnętrzna, wewnętrzna, przedsiębiorstwo, uprawniony, zobowiązany

 • Rodzinna spółka cywilna

  § 2 k.c., wspólnik ma prawo żądać podziału i wypłaty zysku osiągniętego przez spółkę z końcem każdego roku obrachunkowego. W braku takich wypłat, wspólnik występując ze spółki (...)

 • Spółka z o.o. z obcokrajowcem

  . Wspólnik A obejmie jeden udział o wartości 25500 tys. zł, natomiast wspólnik B obejmie drugi udział o wartości 24500 tys. zł. Założenie spółki z o.o nie oznacza, iż trzeba zlikwidować (...)

 • Opinia prawna na temat cichy wspólnik a zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cichy wspólnik a zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkoda w majątku spółki - opinia prawna

  majątku spółki, wspólnik, składki ZUS, podwykonawca, faktura, fikcyjne usługi, obniżenie kosztów

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  wspólnik innej spółki. Oznacza to, że prowadząc działalność gospodarczą nadal uzyskiwałby przychody z tego samego źródła tj. z działalności gospodarczej. W sytuacji takiej wspólnik (...)

 • Zaległe składki ZUS kosztem

  W 2002 r. prowadziłem działalność jako wspólnik spółki cywilnej. Przez jakiś czas nie płaciłem składek ZUS. Składek nie płacił również drugi wspólnik spółki cywilnej. Teraz (...)

 • Składka ZUS dla wspólników spółki z o.o.

  dywidendę), mają tytuł do podlegania ubezpieczeniu społecznemu. Wspólnik zatrudniony na umowę o pracę w innej firmie podlega ubezpieczeniu tylko z umowy o pracę. Wspólnik wykonujący funkcję (...)

 • Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną

  obowiązywało prawo, że każdy wspólnik musiał mieć zarejestrowana działalność gospodarczą, a jak jest na dzień dzisiejszy? Czy nowy wspólnik musi najpierw zarejestrować działalność (...)

 • Ubezpieczenie społeczne i zdrowotne przedsiębiorców - ważne zmiany !!!

  ubezpieczeniowych poprzez teletransmisję danych w formie elektronicznego dokumentu. Obowiązek ten nie dotyczy dokumentów ZUS ZPA i ZUS ZFA w trybie zgłoszenia oraz ZUS ZIPA.Do dnia 1 kwietnia (...)

 • Obowiązek składkowy względem ZUS-u

  powstał obowiązek względem ZUS. Zatem do 10 kwietnia należało wpłacić składkę za miesiąc marzec - zgodnie z regulacją zawartą w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. Wpłaty powinien (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane