Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja kobiety ciężarnej jako osoby bezrobotnej

  Czy ciąża może stanowić przeszkodę w rejestracji kobiety jako bezrobotnej? Ciąża zazwyczaj nie uniemożliwia kobiecie wykonywania pracy. Nie jest to choroba, lecz stan organizmu. Nie można (...)

 • Czy ochrona trwałości stosunku pracy przysługuje także w razie poronienia?

  umowy.Niestety nie każda ciąża kończy się szczęśliwym rozwiązaniem. Kodeks pracy nie uregulował wprost sytuacji ochrony trwałości stosunku pracy kobiety, której ciąża zakończyła się (...)

 • Ciąża a wyjazd zagranicę

  wniosek o przekazywanie zasiłku chorobowego do państwa zamieszkania (pobytu), w tym przypadku do Anglii. We wniosku należy wskazać numer rachunku bankowego.  zasilek chorobowy, ZUS, wypłata, ciąża

 • Porada prawna na temat ciąża

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ciąża, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ciąża w trakcie zwolnienia chorobowego

  . Jeśli niezdolność do pracy przypada w okresie ciąży to zasiłek chorobowy wynosi 100% podstawy wymiaru zasiłku. ciąża, choroba, zwolnienie chorobowe, długość, okres, przedłużenie, maksymalny

 • Obowiązek alimentacyjny a ciąża i macierzyństwo

  . Może występować w stosunku do pracownika pojęcie urlopu macierzyńskiego, który na kolejne dziecko wynosi 18 tygodni. alimenty, ciąża, macierzyństwo, obowiązek alimentacyjny, wysokość alimentów (...)

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  zdrowia kobiety i ewentualnych innych chorób, ciąża może zostać rozwiązana przez cesarskie cięcie przed rozpoczęciem porodu. Przy niewykrywalnej wiremii HIV kobieta może urodzić siłami natury (...)

 • Zmiana wynagrodzenia na chorobowym

  jedynie przepisami (tj. zwiększenie wynagrodzenia minimalnego od stycznia 2008 r.), to nie ma w zasadzie konieczności podpisywania porozumień. Zasiłek chorobowy, L4, ciąża, wynagrodzenie minimalne

 • Urlop wychowawczy a L4

  . Podczas urlopu wychowawczego zasiłek chorobowy nie przysługuje. urlop wychowawczy, choroba, zwolnienie, L4, ciąża, zagrożona, powrót, podjęcie, praca, zasiłek chorobowy

 • Zasiłek macierzyński po rozwiązaniu stosunku pracy

  .). urlop macierzyński, zasiłek macierzyński, umowa o pracę, czas określony, rozwiązanie, przedłużenie, ciąża, macierzyństwo

 • Dopuszczalność aborcji w świetle ustawy o planowaniu rodziny

  przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, 3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • alimenty dożywotnio??

  pewna kobieta, świadomie zaszła ze mną w ciąże w celach korzyści majatkowych. Czy w przypadku gdy wyjdzie ona w przyszłości za mąż , a jej partner (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)

 • Ciąża

  Witam Umowę o pracę mam od 1.04 wcześniej byłam na zleceniu jestem w 19 tyg ciąży a na zwolnieniu jestem od 07.04 Za pierwszy miesiąc zwolnienia (...)

 • ciąża

  Witam Mam takie pytanie, w którym miesiącu można poinformować pracodawce o ciąży? z góry dziękuję za pomoc witam Mam takie pytanie zaszłam w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane