Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wydatki za pobyt w domu opieki społecznej

  zastosowanie w wyżej opisanym przypadku tzn. w sytuacji, gdy chory ma majątek, czy jest to świadczenie niezależne? Czy umieszczenie chorego w zakładzie z zaznaczeniem, że chory nie będzie tam (...)

 • Prawo pierwokupu a współwłaściciele

  . nieruchomość, prawo pierwokupu, sprzedaż, chory, ubezwłasnowolnienie

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem

  adnotacji „chory może chodzić” dopuszcza się, by ubezpieczony wychodził z domu, jednak również nie powinien w tym czasie podejmować działań, które mogą wskazywać, iż (...)

 • Porada prawna na temat chory

  Nie szukaj dłużej informacji na temat chory, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta ubezpieczenia zdrowotnego - twój dowód ubezpieczenia

  chory przebywa w szpitalu karta powinna zostać przedstawiona najpóźniej w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia udzielania świadczenia o ile chory nadal przebywa w szpitalu. Jeżeli jednak (...)

 • Idziesz na chorobowe? Szef może cię sprawdzić

  wcześniej składała zaświadczenia lekarskie po terminie. Kontroli może podlegać każde zwolnienie, bez względu na wskazania lekarskie chory powinien leżeć lub chory może chodzić. Szef nie (...)

 • Chory psychicznie a zdolność procesowa

  ubezwłasnowolniony? Skutki ubezwłasnowolnienia oraz odpowiedzi: Ubezwłasnowolnienie. chory psychicznie, zdolność procesowa, ubezwłasnowolnienie

 • Chory psychicznie jako świadek

  , mogła zostać przesłuchana jako świadek. Sąd następnie oceni wiarygodność jej zeznań na podstawie całokształtu sprawy. świadek, chory, psychicznie, alimenty, dowód, postępowanie, postrzeganie

 • Kodeks wykroczeń

    Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, (...)

 • Rozwód - wszystko, co warto wiedzieć o rozwodzie

  współmałżonka w przypadku, gdy: nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i znajduje się w niedostatku, np. jest chory i nie pracuje, rozwód powoduje znaczne pogorszenie (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  przewlekle chory w przedszkolu i szkole Uczeń przewlekle chory w przedszkolu i w szkole ma te same prawa i obowiązki jak każde dziecko. Dyrektor przedszkola, szkoły, placówki sprawuje opiekę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

  Moja krewna jest osobą starszą, wymagającą całodobowej opieki. Jest w pełni władz umysłowych, ale ma poważne problemy z poruszaniem się i prawie (...)

 • zwolnienie dyscyplinarne

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , (...)

 • wyrok a nieplacenie alimentow

  Wyrokiem sadowym placilem kiedys alimenty w wysokosci zasadzonej (mianowicie 1000 zl), od kilku lat place mniej, okolo 200 zl, pomimo ze caly czas jest (...)

 • Kontrola chorego pracownika.

  Witam, podczas kontroli pracodawcy nie było mnie w domu- tzn miejscu zameldowania. Problem w tym że na czas choroby przeniosłem się bliżej ośrodka (...)

 • Wysokosc alimentów - pytanie

  Mam problem z bylym mężem. Zarabia on w granicach 3tys złotych miesiecznie. Jednak aktualnie mąż jest chory: ma problemy z kregosłupem i ucisk na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane