Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakres postępowania rozwodowego

  rozwodu lub żąda uznania winy męża, wówczas sąd może uznać, że mąż opuścił chorą żonę, a zatem jest winny rozkładu pożycia. Nie będzie wtedy miało znaczenia to, że mąż żąda (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  spowodowały rozkład pożycia małżeńskiego, np. mąż jest ciężko chory psychicznie i dalsze z nim pożycie jest po prostu niemożliwe. Nie ma w zasadzie znaczenia, że jeden z małżonków (...)

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  swobodne podjęcie decyzji, np. złożenie oświadczenia w stanie odurzenia narkotycznego albo podjęcie decyzji o złożeniu oświadczenia przez osobę chorą psychicznie, w przypadku błędu ojca, co (...)

 • Porada prawna na temat chory psychicznie mąż

  Nie szukaj dłużej informacji na temat chory psychicznie mąż, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  wolnostojącym i ogród. Ojciec jest na rencie - niezdolność do pracy (całkowita), mama pracuje, jest krawcową. Z rodzicami mieszka ich córka z mężem i małym dzieckiem. Ojciec jest chory (...)

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  chory psychicznie nie jest w stanie kierować swym postępowaniem. Nie każda zaś choroba psychiczna pociąga za sobą taki skutek. Zależy to od rodzaju i stopnia nasilenia choroby oraz od indywidualnych

 • Skierowanie na badania psychiatryczne

  kilku lekarzy psychiatrów, niezależnie od faktu dołączenia świadectwa lekarza psychiatry. choroba psychiczna, chory psychicznie, badanie, przymus, zgoda, sąd opiekuńczy

 • Chory psychicznie jako świadek

  , mogła zostać przesłuchana jako świadek. Sąd następnie oceni wiarygodność jej zeznań na podstawie całokształtu sprawy. świadek, chory, psychicznie, alimenty, dowód, postępowanie, postrzeganie

 • Chory psychicznie a zdolność procesowa

  ubezwłasnowolniony? Skutki ubezwłasnowolnienia oraz odpowiedzi: Ubezwłasnowolnienie. chory psychicznie, zdolność procesowa, ubezwłasnowolnienie

 • Adwokat z urzędu - pełnomocnictwo

  istnieje taka możliwość, warto stawić się na rozprawie, w celu obrony interesów syna. pełnomocnictwo, pełnomocnik, z urzędu, udzielenie pełnomocnictwa, przedstawiciel ustawowy, chory psychicznie, (...)

 • Czy testament może zostać unieważniony? Nieważność testamentu ze względu na błąd, groźbę lub inne okoliczności

  . Chodzi tu zatem o chwile, w których chory posiada pełna świadomość i w pełni się kontroluje (tzw. lucida intervalla). Tym samym testament osoby chorej psychicznie nie jest nieważny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane