Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można stwierdzić chorobę zawodową - opinia prawna

  zależności od rodzaju choroby, od 1 miesiąca do 5 lat). Kto dokonuje zgłoszenia choroby zawodowej?Zgłoszenia podejrzenia choroby zawodowej u pracownika, u którego podejrzewa się (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową

  ubezpieczonego, który zmarł wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.6. Renta rodzinna z ubezpieczenia wypadkowego przysługuje również w razie śmierci wskutek wypadku przy (...)

 • Odszkodowanie za chorobę zawodową

  Ubezpieczeń Społecznych. Ze stosownym żądaniem należy wystąpić do Zakładu ubezpieczeń Społecznych. choroby zawodowe, renta rodzinna, choroba, ubezpieczenie, ZUS

 • Porada prawna na temat choroby a renta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat choroby a renta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Choroby zawodowe - zasady przyznawania świadczeń

  ;  6) renta z tytułu niezdolności do pracy - dla ubezpieczonego, który stał się niezdolny do pracy wskutek choroby zawodowej;  7) renta szkoleniowa - dla ubezpieczonego, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  pracowała. Natomiast renta z tytułu wypadku przy pracy i choroby zawodowej przyznawana jest na podstawie przepisów prawa tego państwa, w którym dana osoba pracowała w momencie, kiedy (...)

 • Lista chorób związanych ze służbą wojskową

  akustyczne)   Przewlekłe choroby krtani (niedowłady strun głosowych, guzki śpiewacze) Przewlekłe choroby skóry i błon śluzowych spowodowane warunkami pracy.  Zmiany o charakterze (...)

 • Choroby zawodowe. Jakie świadczenia przysługują z tytułu choroby zawodowej?

  przekwalifikowania zawodowego, renta rodzinna – dla członków rodziny zmarłego ubezpieczonego lub rencisty uprawnionego do renty z tytułu choroby zawodowej, dodatek dla sieroty zupełnej (...)

 • Jakie rodzaje świadczeń przysługują pracownikowi z tytułu wypadku przy pracy?

  wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej rencisty, który był uprawniony do renty z ubezpieczenia wypadkowego. Czy do jednorazowego odszkodowania z powodu śmierci ubezpieczonego w wyniku wypadku

 • Roszczenia związane z chorobą zawodową

  stosunku do którego orzeczono celowość przekwalifikowania zawodowego ze względu na niezdolność do pracy w dotychczasowym zawodzie, przysługuje renta szkoleniowa przez 6 miesięcy; okres ten ulega (...)

 • Odsetki od zaległej renty

  to zostało Pani/Panu przywrócone, a skoro tak, to od jakiego momentu renta powinna być Pani/Panu wypłacana. Istotne w opisanym stanie faktycznym ma słowo "przywrócone", gdyż przywrócenie nie może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • początek choroby Renta

  Pozwolę sobie poinformować, że art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS znam cały, natomiast czego nie wiem. Otóż w 24 roku życia będąc na (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • czy dostanę dalejrentę

  Witam serdecznie. Byłem 22.11.2007. na komisji zus. Miałem rentę inwalidzką częściowa niezdolność do pracy, od 97roku, dziś miałem następną (...)

 • renta rodzinna a emerytura

  Witam Mąż zmarł w 2010 roku, pobierał emeryture i połowe renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową. Zgon męża nie (...)

 • Jaka-renta

  W1996r.Mialem wypadek przy pracy.Rente na 3lata otrzymalem z ogolnego stanu zdrowia?.Pozniej przedluzano o 1rok, do 2003r.Wsierpniu 2003r.lekarz orzecznik (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane