Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;wnież osoba, która nie jest pracownikiem. Wniosek o rezygnację z zasiłku bądź jego wypłatę musi złożyć przed rozpoczęciem korzystania z niego. Jak łączyć zasiłek z pracą? Jeśli (...)

 • Czy emeryt musi rozliczyć PIT - PIT 2016

  skarbowych, w terminie do 28 lutego 2017 roku PIT- 40A/11A,  czyli roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (PIT-40A) lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego (PIT-11A) (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się (...)

 • Porada prawna na temat chorobowe z krus a pit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat chorobowe z krus a pit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  pracy, składnik ten wyłącza się z podstawy wymiaru zasiłku. Zasada ta ma zastosowanie np.. do wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia czy innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie (...)

 • Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w zeznaniu PIT za 2017 r.?

  składki ZUS:   PIT-36 i PIT- 37 - zapłacone przez podatnika i pobrane przez płatnika; PIT-36l - tylko zapłacone przez podatnika; PIT-28  - zapłacone (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  z systemem rent i emerytur rolnych.Znosi się fundusz administracyjny, z którego dotychczas finansowana była działalność administracyjna KRUS. KRUS jako państwowa osoba prawna (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  , może podlegać zwrotowi.  Jeśli małżonkowie rozliczają się indywidualnie i tylko jedno z nich korzysta z prawa do odliczenia ulgi na dzieci, to część zeznania dotyczącą dodatkowego (...)

 • Zwrot nadpłaconych składek ZUS

  . Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego obalono przepisy związane z ubezpieczeniem w KRUS. Rolnicy wyrejestrowują się z ZUS-u powracają do ubezp. w KRUS-ie. Na wniosek ubezpieczonego (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  , a otrzymamy zwrot zaliczki, jaką pracodawca odprowadzał z naszej wypłaty na PIT. Przede wszystkim unikniemy jednak kary finansowej, która grozi za niezłożenie deklaracji. Wynosi ona do (...)

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  dotyczące ryczałtu, zarobków z umowy zlecenia po prostu nie wpisujemy w PIT. Emeryt sam wybierze, czy chce się rozliczyć Rocznego PIT nie muszą składać również osoby, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Deklaracja dochodów dla TBS - pomocy

  Witam Jestem najemcą lokalu TBS i po raz pierwszy od zamieszkania będę musiał złożyć deklarację o zarobkach (ustawowy obowiązek składania deklaracji (...)

 • rozliczenie roczne z US. - PIT

  Jestem rencistką , pobierajacą świadczenie w formie renty z KRUS. Chce rozliczyć się z mężem w rozliczeniu rocznym PIT tylko, ze mąż prowadzi (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • wspólny PIT współmałżonków.

  Czy jeżeli obydwoje z mężem pracujemy i mamy dochody spoza pracy, niewielkie ale zawsze to możemy się wspólnie rozliczyć?! nie możecie państwo. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane