Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiłek chorobowy ze stosunku pracy i działalności

  , składka chorobowa, ubezpieczenie chorobowe, dwa źródła

 • Konsekwencje wypłaty zaległego wynagrodzenia w drodze ugody sądowej - opinia prawna

  Stan faktyczny Proszę o wskazanie konsekwencji podatkowych i ZUS (składki emerytalna rentowa chorobowa FP GŚP) w sytuacji wypłaty kwoty ugody sądowej dla byłego pracownika, który był zatrudniony w

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  (początkowo pod nazwą renta chorobowa). Charakterystyczne dla świadczenia rehabilitacyjnego jest to, że ma służyć zabezpieczeniu pracownika, u którego stwierdzono czasową niezdolność do pracy (...)

 • Porada prawna na temat chorobowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat chorobowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki na ZUS a podatki

  6,5%. Pracodawca płaci jeszcze z własnych środków składkę na ubezpieczenie wypadkowe oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Składka chorobowa obciąża pracownika. (...)

 • Składki na ZUS w przypadku zleceniobiorców, menedżerów i wykonujących dzieło

  zleceniodawca ma obowiązek jej opłacania, gdy praca jest wykonywana w siedzibie lub miejscu prowadzenia działalności przez zleceniodawcę.Składka chorobowa natomiast płacona może być dobrowolnie. Składki (...)

 • Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracowników

  narastająco od początku roku przekroczy wskazaną kwotę, to od nadwyżki nie potrąca się składek emerytalnych ani rentowych, wszystkie zaś inne (chorobowa, wypadkowa,zdrowotna) potrącane są nadal. Istnieje

 • Obliczanie wynagrodzenia i zasiłku chorobowego

  przebywającemu na zwolnieniu lekarskim do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego należy się wynagrodzenie chorobowe, wyliczane i wypłacane z własnych środków przez pracodawcę. Dopiero, gdy absencja chorobowa (...)

 • Umowa cywilnoprawna a wypadek przy pracy

  Czy osobie zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej, od której to umowy odprowadzane są obowiązkowe składki emerytalna, rentowa, wypadkowa oraz dobrowolna chorobowa przysługuje odszkodowanie z

 • Zmiana stosunków a obowiązek alimentacyjny

  Zasądzono mi 1000 PLN miesięcznie alimentów, motywujac to warunkami zdrowotnymi zarówno syna jak i jego matki (syn studiuje, a matce przyznano, że względu na bardzo zły stan zdrowia, rentę chorobowa

 • W kosztach tylko część zaległych składek ZUS

  siebie składki wpłacane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (emerytalna, rentowa, chorobowa i wypadkowa) i składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz składkę (...)

 • Przywrócenie terminu zapłaty składki chorobowej do ZUS

  ;w do właściwego oddziału ZUS. przywrócenie, zapłaty, składki, składka, chorobowa, zakład, ubezpieczeń, społecznych

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński?

  u.s.u.s.. Wynagrodzenie to w 2014 r. wynosi 3.746zł (Mon. Pol. z 2013 r. poz. 1028). Stąd podstawa wymiaru składek na ww. ubezpieczenie nie może przekraczać miesięczne 9.365,00 zł. Składka chorobowa

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński?

  u.s.u.s.. Wynagrodzenie to w 2014 r. wynosi 3.746zł (Mon. Pol. z 2013 r. poz. 1028). Stąd podstawa wymiaru składek na ww. ubezpieczenie nie może przekraczać miesięczne 9.365,00 zł. Składka chorobowa

 • Emerytura a zwolnienie lekarskie wójta

  ubezpieczenia społecznego na wypadek choroby i macierzyństwa, dalej ustawa chorobowa - zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby w czasie (...)

 • Umowa zlecenia a składki

  stylu: składka emerytalna, rentowa, chorobowa, wypadkowa? Podpisanie umowy zlecenia z innym pracodawcą niż własny nie rodzi obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne pod warunkiem, że: (...)

 • Renta chorobowa dla rolinka

  Jesteśmy z mężem właścicielami gospodarstwa rolnego, mój mąż pobiera rentę chorobową, którą ma przyznaną na stałe, wkrótce ja otrzymam rentę chorobową na czas określony. Czy będziemy mogli pobierać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Renta chorobowa

  Mój syn ma przyznaną I grupe inwalidzką a nigdy nie pracował , czy należy mu się świadczenie z ZUSu i na jakiej podstawie . (ropzio) też jestem (...)

 • dwa tytuły ubezpieczeń społecznych

  Od stycznia 2013 do 16.10.2013 -umowa zlecenie (obowiązkowe składki społeczne i dobrowolna chorobowa (średnio 500 zł brutto miesięcznie) od 02.08.2013 (...)

 • Osoba chora psychicznie zadłużyła mieszkanie - czy długi przejdą na dziecko?

  Witam Własnie dowiedzieliśmy się, że matka mojego narzeczonego - która cierpi na schizofrenię paranoidalną, ma dług wys 1500 zł wobec spółdzielni (...)

 • Ile wynoszą składki na ubezpieczenie społeczne 2012 ?

  Dzień dobry, drodzy państwo. Próbuje porównać wzrost składek na ubezpieczenia społeczne z tego roku i przyszłego, niestety nie potrafię znaleźć (...)

 • co zrobic

  dziendobry mam pytanie dotyczace dziedziczenia dlugow tata zmarl 31stycznia b.r na raka nerki z mnogimi przezutami wczesniej mial rente chorobowa kolejowa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane