Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasiłek chorobowy ze stosunku pracy i działalności

  , składka chorobowa, ubezpieczenie chorobowe, dwa źródła

 • Konsekwencje wypłaty zaległego wynagrodzenia w drodze ugody sądowej - opinia prawna

  Stan faktyczny Proszę o wskazanie konsekwencji podatkowych i ZUS (składki emerytalna rentowa chorobowa FP GŚP) w sytuacji wypłaty kwoty ugody sądowej dla byłego pracownika, który był zatrudniony w

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  (początkowo pod nazwą renta chorobowa). Charakterystyczne dla świadczenia rehabilitacyjnego jest to, że ma służyć zabezpieczeniu pracownika, u którego stwierdzono czasową niezdolność do pracy (...)

 • Porada prawna na temat chorobowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat chorobowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki na ZUS a podatki

  6,5%. Pracodawca płaci jeszcze z własnych środków składkę na ubezpieczenie wypadkowe oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Składka chorobowa obciąża pracownika. (...)

 • Składki na ZUS w przypadku zleceniobiorców, menedżerów i wykonujących dzieło

  siedzibie lub miejscu prowadzenia działalności przez zleceniodawcę.Składka chorobowa natomiast płacona może być dobrowolnie. Składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe zleceniobiorców oraz osób

 • Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracowników

  przekroczy wskazaną kwotę, to od nadwyżki nie potrąca się składek emerytalnych ani rentowych, wszystkie zaś inne (chorobowa, wypadkowa,zdrowotna) potrącane są nadal. Istnieje możliwość przewidziana (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia i zasiłku chorobowego

  przebywającemu na zwolnieniu lekarskim do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego należy się wynagrodzenie chorobowe, wyliczane i wypłacane z własnych środków przez pracodawcę. Dopiero, gdy absencja chorobowa (...)

 • Umowa cywilnoprawna a wypadek przy pracy

  Czy osobie zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej, od której to umowy odprowadzane są obowiązkowe składki emerytalna, rentowa, wypadkowa oraz dobrowolna chorobowa przysługuje odszkodowanie z

 • Zmiana stosunków a obowiązek alimentacyjny

  Zasądzono mi 1000 PLN miesięcznie alimentów, motywujac to warunkami zdrowotnymi zarówno syna jak i jego matki (syn studiuje, a matce przyznano, że względu na bardzo zły stan zdrowia, rentę chorobowa

 • W kosztach tylko część zaległych składek ZUS

  siebie składki wpłacane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (emerytalna, rentowa, chorobowa i wypadkowa) i składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz składkę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane