Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy

  niepełnosprawna, choroba zawodowa

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie

  grudnia 1983 r. (sygn. akt  III PZP 41/83) z brzmienia przepisu wynika, że zasiłek na zagospodarowanie przysługuje osobie, która podejmuje pracę w charakterze nauczyciela w szkole, dla któ

 • Zwolnienie nauczyciela - jakie kryteria brać pod uwagę?

  wyższych kwalifikacji zawodowych. Formalnie wyższe kwalifikacje może bowiem równoważyć dłuższa praktyka zawodowa. W ocenie zasadności wyboru nauczyciela do rozwiązania bądź zmiany (...)

 • Porada prawna na temat choroba zawodowa nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat choroba zawodowa nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powstanie i ustanie stosunku pracy nauczycieli akademickich

  nastąpić na wniosek nauczyciela akademickiego lub uczelni, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia z końcem roku akademickiego - w razie otrzymania przez nauczyciela dwukrotnie, w (...)

 • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich

  nauczyciela akdemickiego? Obowiązkiem nauczyciela akademickiego uczelni zawodowej jest: kształcić studentów oraz uczestników innych form kształcenia, uczestniczyć w pracach organizacyjnych. Nauczyciele

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  nauki opracowany poza macierzystą szkołą. Indywidualny program może być przygotowany z udziałem nauczyciela prowadzącego zajęcia w szkole wyższego stopnia, nauczyciela doradcy metodycznego, (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna

  ; dalej Karta Nauczyciela). Z pytania wynika, iż ma Pan możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę to jest spełnia Pan przesłanki z art. 88 ust. 1 Karta Nauczyciela w związku z art. 32 (...)

 • Wykaz chorób zawodowych

  ;   1) ostra choroba popromienna uogólniona po napromieniowaniu całego ciała lub przeważającej jego części  2 miesiące  2) ostra choroba popromienna o charakterze zmian (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  , czy zawodowa. Najwięcej rodzajów dotacji i subwencji może otrzymać publiczna uczelnia akademicka, potem niepubliczna uczelnia akademicka, następnie publiczna uczelnia zawodowa, w końcu

 • Jak zdobyć kwalifikacje poza szkołą?

  marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2004 r., Nr 64, poz. 593, ze zm.) pozaszkolne formy kształcenia dla dorosłych, kurs, kurs zawodowy, seminarium, praktyka zawodowa, egzamin kwealifikacyjny, opłaty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porzucona niepracujaca żona, a prawo alimentacyjne

  Kiedys bylam stewardessa, wyszlam za maż, po ślubie mąż nie chciał abym pracowała.Przestałam. Teraz mąż (po 8 latach) chce rozwodu, (ma nowa kobieta...)ja (...)

 • Choroba zawodowa

  Witam, stwierdzono u mnie chorobę zawodową, a mianowicie zespół rowka łokciowego, ZUS przyznał mi odszkodowanie wysokości 5% na obie ręce czyli (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • konflikt z pracodawcą - choroba zawodowa

  Czy jest sens wnosic pozew przeciwko pracodawcy? Już wyjasniam - szwagier ostatnie 15 lat pracował w dużej firmie budowlanej. Przez ostatnie lata pracował (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane