Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Orzeczenie o niezdolności do pracy

  choroba Meniera. W celu uzyskania renty z tytułu niezdolności do pracy nie jest konieczne, aby choroba która ma stanowić podstawę orzeczenia niezdolności do pracy znajdowała się w wykazie (...)

 • Choroby zawodowe - zasady przyznawania świadczeń

  emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczen Społecznych. Muszą być jednak spełnione dodatkowe warunki, tzn.: dla osoby całkowicie niezdolnej do pracy renta nie może być niższa niż 80% podstawy (...)

 • Odsetki od zaległej renty

  brak potrzeby naliczania zaległości, gdyż one prawdopodobnie nie powstały. renta, niezdolność do pracy, choroba zawodowa, renta z tytułu niezdolnosci do pracy, ubezpieczenia społeczne

 • Porada prawna na temat choroba meniera a renta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat choroba meniera a renta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najniższa i najwyższa renta z tytułu niezdolności do pracy

  , wartość renty stanowi 80% podstawy jej wymiaru dla osoby całkowicie niezdolnej do pracy, a 60% podstawy wymiaru dla osoby częściowo niezdolnej do pracy. Przy czym najniższa renta z tytułu całkowitej

 • Lista chorób związanych ze służbą wojskową

  koncentracyjnym lub innym miejscu odosobnienia przez nieprzyjaciela. renta, odszkodowanie, służba wojskowa, lista chorób

 • Odszkodowanie za chorobę zawodową

  Ubezpieczeń Społecznych. Ze stosownym żądaniem należy wystąpić do Zakładu ubezpieczeń Społecznych. choroby zawodowe, renta rodzinna, choroba, ubezpieczenie, ZUS

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy

  niepełnosprawna, choroba zawodowa

 • Kiedy można stwierdzić chorobę zawodową - opinia prawna

  2000 r. (III AUa 50/2000), Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 stycznia 1982 r.(II SA 888/81). choroba zawodowa, świadczenie, wykaz, pracownik, pracodawca, uprawniony lekarz, opieka

 • Uprawnieni do renty rodzinnej z tytułu emerytury wojskowej

  Komu przysługuje renta rodzinna z tytułu emerytury wojskowej? Renta rodzinna wynikająca z tytułu emerytury wojskowej znajduje swoją podstawę w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych

 • Zawieszenie renty z tytułu choroby zawodowej

  prawa do renty opisuje porada pod tytułem: Czy i kiedy możliwe jest zawieszenie świadczenia wypłacanego z FUS? renta, zawieszenie renty, renta wypadkowa, choroba zawodowa, zatrudnienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • renta

  1.Czy osoba chorujaca na cukrzyce insulinozalezna może otrzymać rentę 2.Osoba po stendach (bez zawału) leczona kardiologicznie może dostać rentę (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • Zaćma a renta

  Witajcie. Mam zaćmę w jednym oku. Mam 35 lat. Pracuję jako grafik komputerowy. Czy mozliwe zebym mogl starac sie o rente? Na pewno możesz starać się (...)

 • Choroba nerwowa a renta

  witam, czy mozna i w jaki sposob oraz jakie warunki musza zostac sprelnione zeby uzyskac rente po przepracowaniu 10lat w firmie gdzie nabawilem sie choroby (...)

 • renta a alkoholizm

  Witam Chciałbym się dowiedzieć, czy osoba lecząca się z alkoholizmu może ubiegać się o rentę, w końcu alkoholizm to choroba prawda?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane