Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe wykazy leków refundowanych i leczenie chorób rzadkich

  finansowaniem ze środków publicznych leczenie następujących chorób rzadkich: 1. Choroba Pompe'go - metaboliczna choroba mięśni leczona produktem leczniczym Myozyme, Roczny koszt (...)

 • Czy choroba psychiczna unieważnia małżeństwo? - opinia prawna

  możliwości zobowiązanego. Nie jest na przykład zobowiązany do alimentacji ktoś, kto znajduje się w niedostatku. Tutaj również sąd jest zobligowany do konkretnego orzeczenia. małżeństwo, choroba

 • Wynagrodzenie za czas choroby w okresie wypowiedzenia - opinia prawna

  (Dz. U. 2001 r., Nr 126, poz. 1384). Jeżeli zatem Pańska choroba jest chorobą zakaźną o okresie wylęgania dłuższym niż 14 dni, to wówczas będzie Pan objęty zasiłkiem, gdy choroba powstanie (...)

 • Porada prawna na temat choroba 45.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat choroba 45.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  , choroba psychiczna, zarząd majątkiem, obowiązkowe stawiennictwo, adwokat, radca prawny

 • Koniec obowiązkowych szczepień ochronnych?

  Health Assembly - wyjaśnił Krajowy Konsultant w dziedzinie Zdrowia Publicznego. szczepionki, dziecko, rodzice, choroba, epidemia, Stop NOP, zdrowie, Krajowy Konsultant w dziedzinie Zdrowia

 • Wykaz chorób zawodowych

  ;   1) ostra choroba popromienna uogólniona po napromieniowaniu całego ciała lub przeważającej jego części  2 miesiące  2) ostra choroba popromienna o charakterze zmian (...)

 • Usługi pielęgnacyjne - komu przysługują?

  zaawansowana choroba nowotworowa, choroba psychiczna lub uzależnienie – nie zostanie on przyjęty do zakładu opiekuńczego. Pacjent z zaawansowaną chorobą nowotworową – po spełnieniu (...)

 • Pomoc sądowa a przesłuchanie strony

  niestawiennictwa a choroba Choroba i miejsce zamieszkania strony nie stanowią przyczyny "przeniesienia sprawy do sądu miejsca zamieszkania strony". Rozpoznania sprawy w sądzie oddalonym o 300 km (...)

 • Lista chorób związanych ze służbą wojskową

  -zarostowe zapalenie naczyń - choroba Burgera  Przewlekłe nerwice wywołane warunkami służby wojskowej  Choroby, do których powstania przyczynił się w sposób zasadniczy pobyt w niewoli, (...)

 • Orzeczenie o niezdolności do pracy

  choroba Meniera. W celu uzyskania renty z tytułu niezdolności do pracy nie jest konieczne, aby choroba która ma stanowić podstawę orzeczenia niezdolności do pracy znajdowała się w wykazie (...)

 • Choroba psychiczna a ubezwłasnowolnienie

  zdolności kierowania swoim postępowaniem, opartą na gruntownej i wnikliwej analizie jego zachowania się i postępowania, kontaktów z ludźmi, w stosunkach rodzinnych, w pracy itp.”. choroba

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  zainteresowanej na posiedzenie powoduje pozostawienie sprawy bez rozpatrzenia. Jeżeli jednak okoliczność niestawienia się jest usprawiedliwiona ważnymi przyczynami lub zdarzeniami losowymi (nagła choroba, (...)

 • Zdiagnozowanie choroby zawodowej

  choroba zawarta w wykazie może być uznana za chorobę zawodową. Aby jednak choroba mogła być uznana za chorobę zawodową, musi być spełniony element materialny -niezbędne jest ustalenie związku (...)

 • Przywrócenie terminu zawitego

  przyczyny, uzasadniającej uchybienie wraz ze środkiem jaki nie został złożony w terminie. Nie można generalizować, że choroba automatycznie daje podstawę do przywrócenia terminu zawitego. Musi (...)

 • Zakres postępowania rozwodowego

  małżonka przy rozwodzie (jeśli już dojdzie do jego przeprowadzenia przez sąd) jest dość ryzykowny. Praktyczne zastosowanie znajduje on w procesach o unieważnienia małżeństwa, jeśli choroba psychiczna

 • Usprawiedliwienie niestawiennictwa a choroba

  rozprawa powinna ulec odroczeniu. strona, rozprawa, odroczenie, niestawiennictwo, choroba

 • Choroba po zakończeniu pracy

  - nie dłużej niż przez 270 dni. Zasiłek chorobowy w opisanym przypadku wypłaca ZUS. ZUS, zasiłek chorobowy, choroba, zakończenie pracy, były pracownik, chorobowe

 • Choroba a przywrócenie terminu

  nie było możliwe wyznaczenie substytuta, to sąd może wniosek oddalić, a co za tym idzie - odrzucić apelację jako złożoną po terminie. uchybienie terminu, przywrócenie terminu, choroba, pełnomocnik

 • Grypa - może warto się zaszczepić?

  przeciwko grypie wynosi: od 70% do 90% – w przypadku ludzi zdrowych poniżej 65 roku życia, od 50% do 70% – w grupach podwyższonego ryzyka.     choroba zakaźna, grypa

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1132). terapia antyretrowirusowa, HIV, AIDS, choroba, układ

 • Przeszkody małżeńskie - czyli kto i z kim nie może zawrzeć małżeństwa

  . - Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zm.).   przeszkody małżeńskie, unieważnienie małżeństwa, ubezwłasnowolnienie, wiek, bigamia, przysposobienie, choroba (...)

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy

  niepełnosprawna, choroba zawodowa

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  jest udzielone w związku z chorobą ubezpieczonego, czy też opieką nad jego chorym członkiem rodziny). zasiłek opiekuńczy, zwolnienie, L4, opieka, choroba

 • Zwrot pieniędzy z niezrealizowanej umowy

  , choroba, umowa, zwrot pieniędzy

 • Bezpłatne leki dla seniorów

  neurologicznymi – leki na chorobę Parkinsona, depresję i otępienie. Leki stosowane w powszechnych chorobach takich jak: choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, jaskra, choroba (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Choroba psychiczna a rozwód

  Mam uzasadnione podejrzenia, ze moj ojciec ma problemy psychiczne (np. urojenia). Moja mama myslala o rozwodzie ale przeraza ja dlugosc toczenia sie rozprawy (...)

 • Rozwod

  Witam. Moja koleżanka jest rok po ślubie i urodziła dziecko ,które ma już ponad 6 miesięcy. Jej mąż na początku wydawał się dobrym mężem (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane