Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  mieszkania), znajduje się w stanie pewnego zawieszenia, ponieważ nie wie czy umowa (kupno mieszkania) dojdzie do skutku czy nie. Aby tę niepewność ograniczyć do minimum, osoba ta może wyznaczyć małżonkowi

 • Kupno nieruchomości obciążonej hipoteką

  , umowa sprzedaży nie jest dla nabywcy z reguły korzystna. Najrozsądniej zatem byłoby poczekać, aż zbywca ureguluje swoje zobowiązania, sąd przeprowadzi postępowanie i wpis zostanie z księgi usunięty. (...)

 • Umowa przedwstępna kupna mieszkania

  praktyce jest tak, że kupujący wraz z umową przedwstępną wpłaca już jakąś część należności za mieszkanie). O opłatach notarialnych na stronach naszego serwisu w zakładce Taksa notarialna umowa (...)

 • Opinia prawna na temat chomikuj umowa kupna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat chomikuj umowa kupna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa przedwstępna a podatek dochodowy

  sporządzenie przedwstępnej umowy kupna-sprzedaży i otrzymanie zapłaty powoduje skutki prawne w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu sprzedaży, czy dopiero po sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży

 • Umowa przyrzeczenia zawarcia umowy sprzedaży

  pytający ma na myśli przedwstępną umowę kupna-sprzedaży nieruchomości. Umowa taka w myśl art. 389 par. 1 kodeksu cywilnego winna zawierać w swej treści zobowiązanie stron do zawarcia (...)

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  a uprawnionym umowa sprzedaży tej samej treści, co umowa zawarta przez zobowiązanego z osobą trzecią, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Jednakże postanowienia umowy z osobą (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  rynkową z dnia nabycia, chyba że umowa darowizny albo umowa o nieodpłatnym przekazaniu określa tę wartość w niższej wysokości, 4) w razie nabycia w postaci wkładu niepieniężnego (aportu) (...)

 • Bonifikata na wykup lokalu a umowa przedwstępna

  , mieszkanie, zakaz sprzedaży, umowa przyrzeczona, spółdzielnia, lokator

 • Bezpieczne kupno samochodu

  rozwiązania umowa ubezpieczenia w terminie 30 dni od zakupu samochodu, w innym przypadku uważa się, że umowa została zawarta na 12 miesięcy, zbywca pojazdu zaś jest zobowiązany do przekazania (...)

 • Umowa komisu

  nabywa roszczenie o prowizję w miarę wykonywania umowy. Komisant może żądać prowizji także wtedy, gdy umowa nie została wykonana z przyczyn dotyczących komitenta.     Pamiętaj, że: Komisant

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane