Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek liniowy a usługi na rzecz pracodawcy

  również wspólnicy spółek nieposiadających osobowości prawnej (zarówno spółek cywilnych, jak i osobowych spółek prawa handlowego – np. spółki komandytowej). Należy (...)

 • Mały podatnik w podatku dochodowym

  osób prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397, ze zmianami) mały podatnik, podatek dochodowy, jednorazowa amortyzacja, kwartalne zaliczki, wspólnicy spółek osobowych, wspólnik

 • Wniosek o ogłoszenie upadłości

  oraz handlowych spółek osobowych będących w likwidacji – każdy z likwidatorów, w stosunku do osoby prawnej wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego – kurator ustanowiony na podstawie (...)

 • Opinia prawna na temat charakterystyka spółek osobowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat charakterystyka spółek osobowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Francuska Spółka Akcyjna: SOCIETE ANONYME. Ogólna charakterystyka

  % wartości zbywanych akcji, w żadnym jednak wypadku podatek ten nie może przekraczać równowartości 3.049 euro. 7. SA jako osoba prawna podlega podatkowi od spółek, którego stawka podstawowa wynosi

 • Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o. o.

  sens? Jaki jest zakres przygotowań i procesu przekształcenia spółki jawnej w spółkę z o.o.? Ogólne informacje na temat przekształcania spółek osobowych w kapitałowe są zawarte w poradach

 • Upadłość spółki jawnej

  wskazanych typów spółek. Pewne odmienności wynikają jednakże z charekteru obu spółek, spółka jawna jest bowiem spółką osobową, a spółka z o.o. - spółką kapitałową. Pierwszą (...)

 • Jesteś przedsiębiorcą? - Dowiedz się, jak wygląda postępowanie w sprawach gospodarczych przed sądem

  nazwę i siedzibę. Firma każdej ze spółek osobowych zawiera przy tym nazwisko przynajmniej jednego ze wspólników oraz oznaczenie „spółka jawna/partnerska” itd. Jeżeli dłużnikiem (...)

 • Zakaz działalności konkurencyjnej w spółce z o.o.

  spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzą działalność gospodarczą na tym samym rynku, a zachodzi nadto w pewnym zakresie tożsamość jej składów osobowych, łatwo o naruszenie przepisów (...)

 • Postępowanie upadłościowe i naprawcze

  , przepisy dotyczące upadłości stosuje się także do spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych nie prowadzących działalności gospodarczej, wspólników osobowych (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  uregulowania zakresu gromadzonych danych do rozporządzenia, wynika z doniosłości konieczności gromadzenia danych osobowych, do czego kompetencja powinna wynikać z ustawy.Szczegółowo zakreślono (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)

 • Spółka z o.o. (3)

  Dokładna charakterystyka sp. z o.o. (l_bienek) gdzie? e-prawnik odpowiedzialność członków w spółce z o.o. wg. nowego kdeksu spółek handlowych (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane