Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mały podatnik w podatku dochodowym

  osób prawnych (Tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 74 poz. 397, ze zmianami) mały podatnik, podatek dochodowy, jednorazowa amortyzacja, kwartalne zaliczki, wspólnicy spółek osobowych, wspólnik

 • Wniosek o ogłoszenie upadłości

  oraz handlowych spółek osobowych będących w likwidacji – każdy z likwidatorów, w stosunku do osoby prawnej wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego – kurator ustanowiony na podstawie (...)

 • Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o. o.

  sens? Jaki jest zakres przygotowań i procesu przekształcenia spółki jawnej w spółkę z o.o.? Ogólne informacje na temat przekształcania spółek osobowych w kapitałowe są zawarte w poradach

 • Opinia prawna na temat charakterystyka spółek osobowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat charakterystyka spółek osobowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Francuska Spółka Akcyjna: SOCIETE ANONYME. Ogólna charakterystyka

  % wartości zbywanych akcji, w żadnym jednak wypadku podatek ten nie może przekraczać równowartości 3.049 euro. 7. SA jako osoba prawna podlega podatkowi od spółek, którego stawka podstawowa wynosi

 • Upadłość spółki jawnej

  wskazanych typów spółek. Pewne odmienności wynikają jednakże z charekteru obu spółek, spółka jawna jest bowiem spółką osobową, a spółka z o.o. - spółką kapitałową. Pierwszą (...)

 • Jesteś przedsiębiorcą? - Dowiedz się, jak wygląda postępowanie w sprawach gospodarczych przed sądem

  nazwę i siedzibę. Firma każdej ze spółek osobowych zawiera przy tym nazwisko przynajmniej jednego ze wspólników oraz oznaczenie „spółka jawna/partnerska” itd. Jeżeli dłużnikiem (...)

 • Zakaz działalności konkurencyjnej w spółce z o.o.

  spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzą działalność gospodarczą na tym samym rynku, a zachodzi nadto w pewnym zakresie tożsamość jej składów osobowych, łatwo o naruszenie przepisów (...)

 • Postępowanie upadłościowe i naprawcze

  , przepisy dotyczące upadłości stosuje się także do spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych nie prowadzących działalności gospodarczej, wspólników osobowych (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  uregulowania zakresu gromadzonych danych do rozporządzenia, wynika z doniosłości konieczności gromadzenia danych osobowych, do czego kompetencja powinna wynikać z ustawy.Szczegółowo zakreślono (...)

 • Różnice między spółką kapitałową a osobową

  banku lub towarzystwa ubezpieczeniowego. Kwestie te szczegółowo regulują przede wszystkim przepisy kodeksu spółek handlowych. spółka osobowa, spółka kapitałowa, spółka akcyjna, kodeks spółek

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)

 • Spółka z o.o. (3)

  Dokładna charakterystyka sp. z o.o. (l_bienek) gdzie? e-prawnik odpowiedzialność członków w spółce z o.o. wg. nowego kdeksu spółek handlowych (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane