Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki komandytariusza

  charakter subsydiarny. Aby odpowiedzieć na to pytanie należy określić relację art. 116 KSH i art. 554 i nast. KC. Wydaje się, że trafnym jest stwierdzenie, iż art. 116 KSH stanowi potwierdzenie (...)

 • Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania spółki

  sposób nieograniczony. Odpowiedzialność członków zarządu ma zatem charakter subsydiarny – analogicznie jak wspólników w spółce jawnej. Niemniej jednak (...)

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  subsydiarny i zasadniczo powinien mieć miejsce w ostatniej kolejności, tzn. uprawniony najpierw powinien żądać świadczeń od swych krewnych.   Kiedy pasierbowi przysługują roszczenia alimentacyjne (...)

 • Opinia prawna na temat charakter subsydiarny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat charakter subsydiarny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Państwowa kompensata przysługująca ofiarom niektórych przestępstw umyślnych

  jakichkolwiek środków od sprawcy ani z żadnego innego źródła (ubezpieczenie, pomoc socjalna itp.). Kompensata państwowa ma więc charakter subsydiarny i wyrównuje, (...)

 • Rozwiązanie spółki przez sąd

  Warszawie, sygn. akt VI ACa 1071/2004, roszczenie oparte na podstawie art. 271 pkt 1 ksh o rozwiązanie spółki ma charakter subsydiarny, co oznacza, że uwzględnienie powództwa jest możliwe dopiero, (...)

 • Odpowiedzialność prezesa spółki z o.o.

  zaniechaniem sprzecznym z prawem lub postanowieniami umowy spółki, chyba że nie ponoszą winy. Co się tyczy odpowiedzialności za zobowiązania spółki to ma ona charakter subsydiarny tzn. jeżeli (...)

 • Potrącenie bankowe

  , bank może żądać spełnienia zaległego świadczenia od poręczyciela jeśli nie jest w stanie uzyskać takiego zaspokojenia od dłużnika głównego. Odpowiedzialność poręczyciela ma charakter subsydiarny

 • Odpowiedzialność za błąd w spółce partnerskiej

  wspólników ma charakter subsydiarny. Oznacza to, że wierzyciel może prowadzić egzekucję z majątku wspólnika, gdy egzekucja z majątku spółki okazała się bezskuteczna. Jednak uregulownie (...)

 • Postanowienie o ściganiu listem gończym

  tymczasowym aresztowaniu. List gończy ma charakter subsydiarny w stosunku do tymczasowego aresztowania. Służy do realizacji postanowienia o tymczasowym aresztowaniu w sytuacji, gdy oskarżony lub (...)

 • Walne zgromadzenie akcjonariuszy: możliwe także drogą elektroniczną

  subsydiarny w stosunku do walnego zgromadzenia odbywającego się w klasyczny. Oznacza to, że na chwile obecną kontrowersyjne jest przeprowadzenia walnego zgromadzenia wyłącznie w sieci (tzw. wirtualne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane