Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki komandytariusza

  charakter subsydiarny. Aby odpowiedzieć na to pytanie należy określić relację art. 116 KSH i art. 554 i nast. KC. Wydaje się, że trafnym jest stwierdzenie, iż art. 116 KSH stanowi potwierdzenie (...)

 • Odpowiedzialność członków zarządu spółki z o.o.

  spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania.". A zatem odpowiedzialność członków zarządu ma charakter subsydiarny,  co (...)

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  subsydiarny i zasadniczo powinien mieć miejsce w ostatniej kolejności, tzn. uprawniony najpierw powinien żądać świadczeń od swych krewnych.   Kiedy pasierbowi przysługują roszczenia alimentacyjne (...)

 • Opinia prawna na temat charakter subsydiarny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat charakter subsydiarny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Państwowa kompensata przysługująca ofiarom niektórych przestępstw umyślnych

  jakichkolwiek środków od sprawcy ani z żadnego innego źródła (ubezpieczenie, pomoc socjalna itp.). Kompensata państwowa ma więc charakter subsydiarny i wyrównuje, (...)

 • Odpowiedzialność prezesa spółki z o.o.

  zaniechaniem sprzecznym z prawem lub postanowieniami umowy spółki, chyba że nie ponoszą winy. Co się tyczy odpowiedzialności za zobowiązania spółki to ma ona charakter subsydiarny tzn. jeżeli (...)

 • Postanowienie o ściganiu listem gończym

  tymczasowym aresztowaniu. List gończy ma charakter subsydiarny w stosunku do tymczasowego aresztowania. Służy do realizacji postanowienia o tymczasowym aresztowaniu w sytuacji, gdy oskarżony lub (...)

 • Walne zgromadzenie akcjonariuszy: możliwe także drogą elektroniczną

  subsydiarny w stosunku do walnego zgromadzenia odbywającego się w klasyczny. Oznacza to, że na chwile obecną kontrowersyjne jest przeprowadzenia walnego zgromadzenia wyłącznie w sieci (tzw. wirtualne (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

    Charakter prawny odpowiedzialności komandytariusza Komandytariusz odpowiada ze zobowiązania spółki w sposób bezpośredni, solidarny, subsydiarny, osobisty i ograniczony do

 • Nieautonomiczny charakter interesu spółki handlowej

  z otoczenia spółki mają w ramach konstruowania treści jej interesu wyłącznie subsydiarny charakter.[4] [1] F. Zoll, Prawo cywilne w zarysie. Część ogólna, t. 1, Kraków

 • Odpowiedzialność wspólników za zobowiązania podatkowe spółki cywilnej

  . jednoznacznie wynika, iż odpowiedzialność wspólnika spółki cywilnej jako osoby trzeciej ma charakter osobisty, solidarny, ale i subsydiarny, ponieważ egzekucja wobec wspólnika (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane