Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki komandytariusza

  charakter subsydiarny. Aby odpowiedzieć na to pytanie należy określić relację art. 116 KSH i art. 554 i nast. KC. Wydaje się, że trafnym jest stwierdzenie, iż art. 116 KSH stanowi potwierdzenie (...)

 • Mój mąż oczernia mnie wśród znajomych i rodziny.

  możliwość dochodzenia swoich racji zwłaszcza na drodze procesu cywilnego. Warto przypomnieć, że prawo karne jako mające charakter subsydiarny nie zawsze jest właściwą i skuteczną płaszczyzną (...)

 • Informacje na temat spółki z o.o.

  . miejsce w spółce jawnej, gdzie wprawdzie odpowiedzialność wspólników ma charakter subsydiarny (najpierw wierzyciel musi spróbować egzekucji z majątku spółki), (...)

 • Porada prawna na temat charakter subsydiarny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat charakter subsydiarny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność członków zarządu spółki z o.o.

  spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania.". A zatem odpowiedzialność członków zarządu ma charakter subsydiarny,  co (...)

 • Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  jednego z małżonków a drugim z nich, na skutek tych zdarzeń nie wygasł. Dodać jeszcze należy, iż obowiązek alimentacyjny w tym kształcie ma charakter subsydiarny i zasadniczo powinien (...)

 • Państwowa kompensata przysługująca ofiarom niektórych przestępstw umyślnych

  subsydiarny i wyrównuje, w całości lub w części, te straty materialne ofiary, które w żaden inny sposób nie mogą zostać pokryte.  Kompensatę przyznaje się, jeśli (...)

 • Odpowiedzialność prezesa spółki z o.o.

  zaniechaniem sprzecznym z prawem lub postanowieniami umowy spółki, chyba że nie ponoszą winy. Co się tyczy odpowiedzialności za zobowiązania spółki to ma ona charakter subsydiarny tzn. jeżeli (...)

 • Postanowienie o ściganiu listem gończym

  jego ukrywanie się. Oczywiście po wydaniu postanowienia o tymczasowym aresztowaniu. List gończy ma charakter subsydiarny w stosunku do tymczasowego aresztowania. Służy do realizacji postanowienia (...)

 • Walne zgromadzenie akcjonariuszy: możliwe także drogą elektroniczną

  subsydiarny w stosunku do walnego zgromadzenia odbywającego się w klasyczny. Oznacza to, że na chwile obecną kontrowersyjne jest przeprowadzenia walnego zgromadzenia wyłącznie w sieci (tzw. wirtualne (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

    Charakter prawny odpowiedzialności komandytariusza Komandytariusz odpowiada ze zobowiązania spółki w sposób bezpośredni, solidarny, subsydiarny, osobisty i ograniczony do

 • Nieautonomiczny charakter interesu spółki handlowej

  z otoczenia spółki mają w ramach konstruowania treści jej interesu wyłącznie subsydiarny charakter.[4] [1] F. Zoll, Prawo cywilne w zarysie. Część ogólna, t. 1, Kraków

 • Odpowiedzialność wspólników za zobowiązania podatkowe spółki cywilnej

  wspólnika spółki cywilnej jako osoby trzeciej ma charakter osobisty, solidarny, ale i subsydiarny, ponieważ egzekucja wobec wspólnika będzie mogła być podjęta jedynie w (...)

 • Poręczenie jako sposób zabezpieczenia wierzytelności

  poręczyciela.   Jak realizować odpowiedzialność poręczyciela? Odpowiedzialność poręczyciela ma charakter równorzędny, a nie subsydiarny. Oznacza to, że wierzyciel może w razie (...)

 • Pośrednie naruszenie dóbr przez przestępstwo

  w oparciu o stan faktyczny, którego istotą było fałszowanie dokumentacji medycznej pacjenta. Subsydiarny akt oskarżenia w sprawie wniosła osoba, której dotyczyły zapisy w dokumentacji

 • Forma prawna czynności poręczenia

  częściowo sparaliżowany co praktycznie wyklucza ewentualne jego zeznania w sprawie. Odpowiedzialność poręczyciela ma charakter równorzędny, a nie subsydiarny. Oznacza to, że wierzyciel może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane