Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  ubezwłasnowolnienie częściowe ma charakter fakultatywny, a sąd, uwzględniając całokształt sytuacji życiowej i rodzinnej osoby mającej ograniczoną zdolność do prowadzenia swoich zwykłych (...)

 • Prawa konsumenta europejskiego

  jedynie charakter fakultatywny. Każdy producent ma więc prawo niestosowania normy europejskiej, może stosować normy in. uznanych organizacji normalizacyjnych lub korzystać wyłącznie ze swych (...)

 • Jakość w prawie unijnym

  normy lub inne dokumenty pola kontraktowego. To normy powinny powoływać się na dyrektywy (ustawy) w celu rozwinięcia szczegółowego ustawy. Normy muszą mieć jednak charakter fakultatywny i (...)

 • Porada prawna na temat charakter fakultatywny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat charakter fakultatywny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyjaśnienia dotyczące polityki kadrowej wobec funkcjonariuszy Policji z długoletnim stażem pracy

  zwolnienie ma charakter fakultatywny i zostało pozostawione uznaniu organu zwalniającego. Zgodnie z art. 45 ust. 3 cyt. ustawy decyzje w tych sprawach podejmuje przełożony, a więc Komendant Główny

 • Umowa przewozu osób i rzeczy

  listu przewozowego ma charakter fakultatywny; następuje na żądanie przewoźnika, a wysyłający ma obowiązek zastosowania się do tego żądania. Wysyłający nie ma jednak prawa domagania się (...)

 • Reguły incoterms a kwestia jurysdykcji w przypadku zaistnienia sporu na terenie państw członkowskich unii europejskiej

  stosowanie ww. reguł handlowych ma charakter fakultatywny, a normy prawa właściwego dla danej umowy mają pierwszeństwo przed nimi. Strony mogą także wprowadzać indywidulane zmiany do reguł (...)

 • Prowokacja ze strony zniesławionej osoby

  (wyrok Sądu Okręgowego w Tarnowie z 30 stycznia 2004 r., sygn. II Ka 582/2003). Zwracamy jednak uwagę, że odstąpienie od wymierzenia kary ma charakter fakultatywny. Ponadto nawet w przypadku (...)

 • Pomoc sądowa a przesłuchanie strony

  rozprawie. Obecność stron ma więc charakter fakultatywny. Jednakże zgodnie z art. 216 kpc, sąd może w celu dokładniejszego wyjaśnienia stanu sprawy zarządzić stawienie się stron lub jednej (...)

 • VAT marża w auto-handlu

  opodatkowania na zasadzie VAT-marża.Jednocześnie należy nadmienić, iż opisany powyżej system opodatkowania ma charakter fakultatywny, tzn. podatnik może podjąć decyzję o opodatkowaniu (...)

 • Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego

  z wnioskiem o dokonanie wpisu jest obowiązkowe, jest tzw. wpis obligatoryjny, od zasady tej jednak zostały przewidziane wyjątki, kiedy to wpis ten ma charakter fakultatywny, wyjątki te zawarte (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane