Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wpis w KRS a nowy zarząd

  zarządu jest przykładem sytuacji kiedy wpis mimo będzie mieć charakter deklaratoryjny. Krajowy Rejestr Sądowy jest jawny, a konsekwencją jawności Rejestru jest tzw. rękojmia wiary publicznej (...)

 • Wpis odrębnej własności lokalu do księgi wieczystej ma zawsze charakter konstytutywny

  ma charakter deklaratoryjny, czy konstytutywny?". Sąd Najwyższy podjął uchwałę:Wpis odrębnej własności lokalu w księdze wieczystej, dokonany na podstawie postanowienia sądu o (...)

 • Czego może się domagać pracownik w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę?

  ., sygn. akt V PZP 12/75. Konstytutywny charakter wynika z tego, że przywraca pracownika do pracy - tworzy prawo, zaś deklaratoryjny, że wywiera skutek nie z dniem prawomocności, lecz gdy pracownik (...)

 • Porada prawna na temat charakter deklaratoryjny definicja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat charakter deklaratoryjny definicja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter wpisu zmian w zarządzie do KRS

  będzie spółkę jeszcze przed wpisaniem go do KRS, będą ważne. KRS, Krajowy Rejestr Sądowy, rejestr handlowy, zarząd, członek, wpis, charakter, deklaratoryjny, umowa, reprezentacja, ważność

 • Obowiązki komandytariusza

  następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego (ad solemnitatem). Wpis wspólnika komandytowego ma charakter deklaratoryjny; przystąpienie jest skuteczne od chwili zawarcia (...)

 • Jak powstają zobowiązania podatkowe?

  ;której określa prawidłową wysokość zwrotu podatku lub nadwyżki (charakter decyzji deklaratoryjny). Pamiętaj, że: jeśli chodzi o zobowiązania podatkowe, które powstają (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.

  szczegółowe omawianie sposobów ustania członkowstwa w spółce jest niecelowe), wpis zmiany do KRS ma charakter deklaratoryjny,  4) z punktu widzenia prawa do dywidendy (...)

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  , definicja zagranicznego zakładu, która do tej pory zawarta była w art. 20 ust. 13. Nowa definicja bazuje na definicji Konwencji Modelowej OECD, lecz nie w pełni jej odpowiada. W słowniczku ustawowym (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  stanowisku, że jest to wpis deklaratoryjny. Odmiennego zdania jest J. Szwaja, który uznaje, iż ma on charakter konstytutywny i wierzyciele nie mogą się powołać na podwyższenie sumy komandytowej

 • Wyrok deklaratoryjny

  prawny - przykładem takiego wyroku jest wyrok rozwodowy. wyrok, orzeczenie, deklaratoryjne, deklaratywne, stwierdzające, charakter, znaczenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kredyt mieszkaniowy a rozwód

  Wszystko wsakuzje na to ze sie z zona rozsatniemy. Problem polega na tym ze mamy zaciagniety wspolny kredyt mieszkaniowy i stad moje pytanie: Czy skoro (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane