Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cesja domeny przez wspólnika spółki na siebie

  , postąpił zgodnie z prawem. spółka cywilna, domena, cesja, rejestracja, umowa z samym sobą, reprezentacja, prowadzenie spraw spółki, potwierdzenie, konflikt interesów

 • Jak odzyskać przynajmniej część wierzytelności?

  ;      - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zmianami). factoring, forfaiting, umowa, wierzytelność, cesja, sprzedaż

 • Kolejna cesja wierzytelności

  Chciałbym dokonać cesji należności przypadającej mi w ramach dokonanej na mnie wcześniejszej cesji (tej samej należności). Czy coś stoi na przeszkodzie, aby cesja została ponownie scedowana? Czy

 • Porada prawna na temat cesja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cesja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cesja a podatek od czynności cywilnoprawnych

  indywidualnych interpretacjach, jeżeli cesja będzie następowała na podstawie potrącenia, czy też w wyniku zwolnienia z długu, nie będzie ona opodatkowana, gdyż czynności te nie zostały wymienione (...)

 • Cesja odszkodowania

  ubezpieczenie, odszkodowanie, szkoda,cesja

 • Cesja i przejęcie długu

  były elementy cesji jak i przejęcia zobowiązania a także wyrażenie zgody przez dane strony. cesja, przejęcie długu, zmiana stron, umowa, wykonawca, zmiana,

 • Cesja należności spółki wnioskującej o upadłość

  określona część wynagrodzenia umownego jest bezskuteczna w stosunku do masy upadłości.  upadłość, wniosek, cesja, zarząd, postępowanie upadłościowe, wynagrodzenie, wierzytelność

 • Definicja cesji inkasowej

  jest uregulowana w żadnym akcie prawnym. Dlatego jej forma zależy każdorazowo od treści zawartej umowy. Cesja, cesja inkasowa

 • Przelew wierzytelności

  , że cesja takiej wierzytelności bez jednoczesnego przeniesienia prawa własności jest niedopuszczalna z uwagi na ścisły związek roszczenia windykacyjnego z prawem własności (tak też E. Gniewek, (...)

 • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn

  kontekście podatków od darowizn? Czy ma wpływ na wysokość ewentualnych podatków od darowizny kolejność zdarzeń (cesja Kasy Mieszkaniowej już się odbyła, cesja Książeczki mieszkaniowej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • partycypacja-TBS

  Mam zamiar wykupić prtycypację w budynku TBS-u zamieszkałym od 2-lat. Czy ktoś wie jak TBS oblicza kwtę partycyoacji? jest to zazwyczaj 15 % wartości (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Cesja wierzytelności

  Czym jest właściwie cesja i kiedy coś takiego podpisać? Cesja wierzytelności jest innymi słowy przeniesienie uprawnień przysługujących Cedentowi (...)

 • problem z cesją

  Czy babcia może obebrac córce mieszkanie które na nią scedowała? jak działa cesja czy jest równoznaczna z darowizną? Cesja to inaczej przeniesienie (...)

 • Debet w banku- Firma ULTIMO

  Jakieś 6 lat temu zaciągnołem debet w banku.Który z przyczyn życiowych nie spłaciłem Dług ten przejeła firma Ultimo której na poczatku spłacałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane