Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prowadzenie działalności w mieszkaniu rodziców

  przeciwnym wypadku można narazić się na zarzut nieodpłatnego świadczenia po stronie osoby prowadzącej działalność, co będzie skutkować oszacowaniem dochodu do opodatkowania (na ogół są to ceny (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  , zobowiązanie do zapłaty całości ceny obciąża każdego ze współwłaścicieli, a dopiero po spłacie wierzyciela mogą dochodzić od siebie nawzajem wyrównania „nadpłaconych” ponad swój (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  postanowienia regulującego odmiennie niż w sposób wskazany powyżej zasad odpowiedzialności, zobowiązanie do zapłaty całości ceny obciąża każdego ze współwłaścicieli, a dopiero po spłacie (...)

 • Porada prawna na temat ceny czynszu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ceny czynszu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Krajowy Zasób Nieruchomości

  mieszkaniach na wynajem. Regulacjami służącymi ochronie najemcy są, poza określeniem zasad ustalania czynszu, opłat eksploatacyjnych, raty i ceny 1 m2, obowiązek oferowania umowy najmu, jako (...)

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  docelowym przeniesieniem własności. W ich przypadku możliwe jest potrącanie zaległego czynszu z rat wpłaconych na poczet ceny mieszkania. Chroni to najemców przed uzależnieniem ich sytuacji (...)

 • Użyczenie mieszkania bratu

  mieszkania) pozostaje opłacanie mediów, opłat stałych, czynszu w wysokości ustalanej przez spółdzielnię oraz ponoszenie kosztów utrzymania mieszkania (w tym ew. remontów) natomiast bez opłacania (...)

 • „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  dopłat według danych z projektu dla drugiego kwartału 2018 r.  Mieszkanie na start, mieszkanie, rodzina, czynsz, dopłata, najem, pomoc mieszkaniowa, program dopłat do czynszu, wynajem

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  Ustawa z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze Dz.U. 2003 r. Nr 60, poz. 535, Dz.U. 2003 r. Nr 217, poz. 2125, Dz.U. 2004 r. Nr 91, poz. 870, Dz.U. 2004 r. Nr 91, poz. 871, Dz.U. 2004 r. Nr 96, (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  najmniej troje dzieci); cena zakupu metra kwadratowego nie może przekraczać określonych limitów. Zaciągany kredyt na zakup nieruchomości musi: stanowić co najmniej 50% ceny zakupu

 • Jak nabywać mieszkania od gminy - opinia prawna

  powołanego przepisu takich, jak stosunek czynszu do wartości odtworzeniowej lokalu, spełnianiu przez nowy lokal warunków tzw. lokalu zamiennego oraz położenia nowego lokalu w tej samej miejscowości). (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane