Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • UOKiK pozywa dostawcę prądu

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do sposobu, w jakim Energetyczne Centrum nalicza kary za odstąpienie od umowy. Pozew sądowy w tej sprawie został wystosowany (...)

 • Turystyka po Europie

  . Sprzedawca nie ma prawa żądać przedpłaty ani zaliczek, a konsument ma przynajmniej 10 kalendarzowych na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny. Jeżeli jednak minął już ten termin, (...)

 • Sprzedaż poza lokalem sprzedawcy - jak nie dać się nabrać?

  , wszelkie załączniki do niej, regulaminy promocji. Możesz odstąpić od umowy. Masz na to 14 dni od otrzymania towaru. Jeśli sprzedawca cię o tym nie poinformował, termin wydłuża (...)

 • Porada prawna na temat centrum energetyczne odstąpienie od umowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat centrum energetyczne odstąpienie od umowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dzień bezpiecznego Internetu – zakupy w sieci

  reklamacji oraz prawie wypowiedzenia umowy. Informacje te przedsiębiorca powinien potwierdzić na piśmie. Jeśli tego nie zrobi konsument ma trzy miesiące, a nie 10 dni, na odstąpienie od (...)

 • Dostaniesz 14 dni na zwrot towaru do e-sklepu

  o tym sklep. Możliwe będzie np. wysłanie oświadczenia – w którym jednoznacznie napiszemy, że odstępujemy od umowy kupna na odległość – razem ze zwracanym przedmiotem. Sklepy (...)

 • Plany wprowadzenia podstawowego zabezpieczenia szpitalnego (tzw. sieci szpitali)

  , które znajdą się w sieci, zostanie opublikowany do 27 czerwca 2017 r., a ustawa, która wprowadza sieć szpitali, będzie obowiązywać od 1 października, dlatego wszystkie umowy, (...)

 • Świąteczne zakupy w Europie

  dodatkowa ochrona prawna. Przysługuje nam bowiem minimum 7 dni na odstąpienie od umowy (w Polsce - 10 dni, w Niemczech - 14). Sprzedawca ma obowiązek o tym informować. Jeśli kupujemy na (...)

 • UOKiK ściga akwizytorów. Mają wiele podejrzeń

  Energetyczne Centrum wzorcu umownym, że w razie przekroczenia terminu uregulowania należności za usługi, spółka może obciążyć konsumenta szeregiem opłat np. 30 zł za wysłanie wezwania (...)

 • Xella zmienia praktykę

  . Przysługuje od niej odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Źródło: www.uokik.gov.pl Xella, praktyki ograniczające konkurencję, umowy, materiały budowlane

 • Bruksela szykuje bat na sklepy internetowe

  czasu na odstąpienie od umowy." W takiej sytuacji będziemy mieli cały rok na odesłanie towaru bez podania przyczyny. Zwrotowi nie będą podlegały m.in. filmy i muzyka kupowane z sieci, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane