Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  usytuowania ścian działowych, cenę lokalu – powinna być określona jednoznacznie – czy nalicza się ją za metr kwadratowy, czy za całość. Powinny również (...)

 • Zasady oznaczania towarów

  sześcienny – dla towarów przeznaczonych do sprzedaży według objętości,1 kilogram lub 1 tonę – dla towarów przeznaczonych do sprzedaży według masy1 metr lub 1 metr (...)

 • Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  cena za metr kwadratowy mieszkania nadal jest jednak dość wysoka. I o ile deweloperzy zaczynają kusić atrakcyjnymi promocjami o tyle cena mieszkań z rynku wtórnego (...)

 • Porada prawna na temat cena za metr kwadratowy do vzm 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cena za metr kwadratowy do vzm 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  ostatecznego kosztu zakupu mieszkania na rynku pierwotnym. W reklamach mieszkań na sprzedaż podawane są zazwyczaj ceny netto zamiast cen brutto za metr kwadratowy. Różnice w cenie (...)

 • MILANO WORLD FOOD EXHIBITION - TUTTO FOOD

  ?inoId=7677Informujemy, że uzyskano wyjątkowo korzystne warunki udziału w targach dla polskiego „wystąpienia":130,00 Euro - za metr kwadratowy powierzchni targowej, cena (...)

 • Uchwała w sprawie zaliczek na koszty zarządu

  wspólnota ustaliła wyższą opłatę za metr kwadratowy. Ale dlatego, ze za metr kwadratowy, a więc w zależności od metrażu mieszkania (innymi słowy wielkości udziałów) (...)

 • Wartość odtworzeniowa lokalu

  Proszę o wytłumaczenie na poniższym przykładzie stawki nowego czynszu. W moim mieście 3% wartości odtworzeniowej to 4,83 zł za 1 metr kwadratowy. Obecnie lokator opłaca 4,60 zł za (...)

 • Dzierżawa nieruchomości i brak tytułu prawnego

  odpowiednio przepisy art. 224 i nast. Zgodnie z nimi posiadacz w dobrej wierze, a za takiego należałoby uznać Pana, nie jest obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i nie (...)

 • Jakie warunki BHP powinny spełniać obiekty budowlane i teren zakładu pracy?

  ; Niezależnie od powyższej ilości wody, należy zapewnić wodę niezbędną do utrzymania czystości pomieszczeń i terenu zakładu pracy w ilości co najmniej 1,5 l na dobę na każdy metr kwadratowy (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  które służy do technicznej obługi budynku można uznać za pomieszczenie przynależne, przez co jego powierzchnia nie jest zaliczana do powierzchni użytkowej. Wyodrębniając pojęcie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Kary za nieodśnieżony dach!!

  Witam. Tak ku pamięci i jeszcze przed pierwszymi śniegami, chciałbym z dobroci serca przypomnieć że właściciela prywatni kamienic mają obowiązek (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zakopane: mają obory, więc zapłacą podatek od luksusu

  Witam. Za metr kwadratowy stajni górale pod Giewontem płacą 6 zł. To aż 11 razy drożej od podatku za dom, który wynosi... 55 gr za metr. A całej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane