Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  definicja wprowadzona do polskiego porządku prawnego w związku z dostosowywaniem przepisów do wymogów prawa wspólnotowego. Przez pojęcie koncesji na roboty budowlane należy rozumieć zamówienia (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 491-527)

  , a jeżeli sąd zadecyduje o rozpoznaniu wniosku na rozprawie - w terminie miesiąca.§ 4. Na postanowienie przysługuje zażalenie rozpatrywane w terminie dwóch tygodni.Oddział 2 Transgraniczne

 • Oferty w zamówieniach publicznych - kryteria oceny, aukcja elektroniczna, termin związania ofertą

  zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni. Odmowa wyrażenia nie powoduje utraty wadium. Zgoda wykonawcy (...)

 • Porada prawna na temat cena koncesji na alkohol

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cena koncesji na alkohol, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo celne - Kodeks celny

  przepadku na rzecz Skarbu Państwa - chyba że umowy międzynarodowe lub przepisy odrębne przewidują inny sposób postępowania. 2. O przepadku towaru na rzecz Skarbu Państwa orzeka, na (...)

 • Sprzedaż piwa w pociągu

  , podawania i spożywania napojów alkoholowych m.in. w pociągach. Na podstawie tego rozporządzenia zezwala się na sprzedaż w/w napojów alkoholowych (chodzi o miejsce sprzedaży) jednakże (...)

 • Zgoda wspólnoty a sprzedaż alkoholu w restauracji

  alkohol musi on uzyskać zgodę wspólnoty. Tymczasem wyczytaliśmy w portalu informacyjnym wspólnot mieszkaniowych, że w podobnej sprawie Sąd Okręgowy uznał, że uzyskanie koncesji na (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż alkoholu

  przesiadują matki z dziećmi. Czy warunkiem uzyskania koncesji na sprzedaż alkoholu jest zgoda zarządu spółdzielni bądź rady nadzorczej? Czy konieczne jest uzyskanie dodatkowego zezwolenia (...)

 • Czym jest podatek?

  zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Europy. Ustawa o finansach publicznych zalicza do danin publicznych także obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne (tj.  składki na ubezpieczenia (...)

 • Problemy związane z umową sprzedaży energii elektrycznej dla wspólnoty - opinia prawna

  uwagi na nienależyte zabezpieczenie i niewłaściwą kontrole nad rozsyłaną energią. Odpowiadając na drugą cześć Pana pytania, tj. czy WAM ma prawo żądać podpisania umowy z mocą wsteczną, (...)

 • Banderolowanie towarów akcyzowych w kraju

  (sprawa koncesji jest w tym przypadku oczywista). Czy jest możliwość opatrzenia alkoholu w znaki akcyzy na terenie Polski (jeśli alkohol jest zakupiony za granicą), czy musi on wjechać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONCESJA NA ALKOHOL!!!!

  Mam sparwe wagi ciezkiej moj pracownik nie zalawil do konca koncesji tzn zalatwil pozwolenie na uzyskanie koncesji ale samej koncesji do konaca nie mi (...)

 • Sprzedaż alkoholu-kupno, nieletniemu.

  Witam, mam 25 lat. Byłem na zmianie z monopolowym z kolegą jeszcze kiedy przyszła policja i muisielismy wezwac szega. Chodziło o sprzedaż alkoholu (...)

 • K O R U P C J A

  Jets wiele problemów z tym związnaych. Chetnei z WAmi o tym podyskutuje. Akurat bronie niedługo doktorat z tego zagadneinia a wujeciu prawnbiczym. Na (...)

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu

  Witam!Prowadze lokal gastronomiczny i oplacam koncesje na sprzedaz piwa,wina i alkoholu wysokoprocentowego.Jak wszyscy wiedzą najdrozsza jest ta ostatnia (...)

 • wygaśnięcie koncesji na alkohol

  witam serdecznie Jestem właścicielem baru, wygasła mi koncesja na alkoholu, czy można się od niej odwołać? jak to zrobić? ile to może trwać?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane