Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  na cele mieszkaniowe. Do wydatków na cele mieszkaniowe zalicza się też wydatki na spłatę kredytu wraz z odsetkami, w tym także tzw. kredytu refinansowego i konsolidacyjnego, (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  mieszkaniowe.Powyższe dotyczy odpowiednio osoby bliskiej, która zbyła lub wykorzystała nieruchomość na inne cele niż cele uzasadniające udzielenie bonifikaty, przed upływem 10 lat, (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  nieruchomości lub tego prawa majątkowego został wydatkowany na własne cele mieszkaniowe; udokumentowane wydatki poniesione na te cele uwzględnia się do wysokości przychodu z odpłatnego (...)

 • Porada prawna na temat cele mieszkaniowe definicja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cele mieszkaniowe definicja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe

  upłynięciem 5 lat) i przeznaczyć je na cele mieszkaniowe. Co jednak znaczy \"przeznaczenie mieszkaniowe\"? Rozumiem, że na pewno \"przeznaczenie na cele mieszkaniowe\" będzie (...)

 • Ulga na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej

  środków z kasy mieszkaniowej Wykorzystanie środków z kasy mieszkaniowej Skrócenie umowy o kredyt kontraktowy Przeznaczenie środków z kasy mieszkaniowej utrata prawa do ulgi, własne cele mieszkaniowe

 • Przeznaczenie dochodu ze sprzedaży nieruchomości na cele mieszkaniowe

  dochód zostanie przeznaczony na cele mieszkaniowe. Przez wydatki poniesione na cele mieszkaniowe należy rozumieć wydatki poniesione na: 1) nabycie budynku mieszkalnego, (...)

 • Procedury budowlane

  zaprezentowane w komentarzu do przykładowych wzorów wniosków dla inwestycji prowadzonych przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Obowiązek wniesienia (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  o zwrot żadnych negatywnych skutków w postaci zmiany zasad naliczania oprocentowania.   Definicja „małżonków”  W ustawie pojawiła się definicja &bdquo

 • Wydatkowanie środków na cele mieszkaniowe

  terminie będzie wydatkowany na cele mieszkaniowe. Czyli przykładowo: jeżeli podatnik sprzedaje nieruchomość za 200.000 zł i wydatkuje na cele mieszkaniowe w dwuletnim terminie (...)

 • Wydatkowanie oszczędności z kasy mieszkaniowej

  tytułu systematycznego oszczędzania, jednakże pod warunkiem, że wydatkuje oszczędności na cele mieszkaniowe do końca roku, w którym pieniądze zostały wycofane. Wymóg, by wycofane z kasy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane