Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • umowa cesji

  - cedent jest ubezpieczającym, może przenieść na osobę trzecią swoje prawa bez wcześniejszego powiadamiania ubezpieczyciela i jego zgody, jednak powinien uzyskać potwierdzenie zarządu towarzystwa (...)

 • Powiadomienie dłużnika o dokonanej cesji

  , powiadomienie dłużnika o przelewie wierzytelności, cedent, cesjonariusz

 • Odpowiedzialność cedenta za wypłacalność dłużnika

  . K. Zawada, Encyklopedia prawa bankowego, Warszawa 1999-2004). przelew, cesja, wierzytelność, gwarancja, wypłacalność, cedent, cesjonariusz, dłużnik

 • Porada prawna na temat cedent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cedent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przelew wierzytelności

  ., który stanowi, że do chwili, w której zbywca wierzytelności (cedent) nie zawiadomi dłużnika o dokonaniu cesji, spełnienie przez dłużnika świadczenia do rąk cedenta ma skutek względem (...)

 • Cesja a pozew o zapłatę

  , z mocy której wierzyciel - cedent przenosi na nabywcę - cesjonariusza wierzytelność przysługującą mu wobec dłużnika. Zgoda dłużnika na jej zawarcie jest potrzebna tylko wtedy, gdy w umowie łączącej

 • Cesja należności dochodzonych sądownie

  dłużnika. W wyniku przelewu, na nabywcę przechodzą wszystkie uprawnienia jakie posiadał poprzedni wierzyciel wobec dłużnika, cedent (poprzedni wierzyciel) zaś zostaje wyłączony ze stosunku zobowiązaniowego

 • Przelew wierzytelności o wypłatę odszkodowania w celu zwolnienia z długu

  cesjonariusza. Przelew wierzytelności staje się wówczas swoistym sposobem zapłaty. cesja wierzytelności , przelew, odszkodowanie, cedent, cesjonariusz

 • Forma umowy cesji

  .  umowa, wierzycielnośc, cesja, faktura, cedent

 • Egzekucja komornicza a cesja wierzytelności

  , cesjonariusz, cedent, przelew, klauzula, wykonalność

 • Cesja wierzytelności a zgoda dłużnika

  , wierzyciel, cedent, cesjonariusz, zapłata, świadczenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obciążona hipoteka-dziwny zapis w umowie

  Planuję zakup gotowego mieszkania od dewelopera, blok w 3/4 zamieszkały, ze wspólnotą. Inwestycja ma obciążoną hipotekę, którą deweloper ma spłacić (...)

 • problem z cesją

  Czy babcia może obebrac córce mieszkanie które na nią scedowała? jak działa cesja czy jest równoznaczna z darowizną? Cesja to inaczej przeniesienie (...)

 • Cesja - pilnie proszę o pomoc

  Art. 512 Kodeksu Cywilnego, mówi o obowiązku powiadomienia dłużnika o dokonaniu cesji. Niestety nie mam tam ani słowa o czasie w jakim należy powiadomić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane