Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budynek na gruntach sąsiadujących - opinia prawna

  zakłada z kolei, że budynek jest współwłasnością właścicieli obu działek, jednak części gruntu na których ów budynek stoi pozostają odrębną własnością właściciela (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  zdefiniował budynek rekreacji indywidualnej jako budynek przeznaczony do okresowego wypoczynku, a zabudowę jednorodzinną jako jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub zespół takich (...)

 • Rękojmia za wady nieruchomości

  , podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.  Wobec powyższego jeżeli Pana kontrahent sprzedał Panu budynek 500m2 jako budynek o powierzchni 600m2, doprowadził Pana do niekorzystnego

 • Porada prawna na temat budynek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokonywanie odpisów amortyzacyjnych w spółce jawnej – opinia prawna

  dokonywania odpisów amortyzacyjnych od budynku sklepu w spółce jawnej:a. jeżeli budynek stanowi składnik majątku spółki jawnejb. jeżeli budynek jest wynajmowany przez spółkę jawną od (...)

 • Świadczenie rekompensacyjne z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla

  .    PGG POK Radlin KWK Marcel –- Budynek byłej stolarniRadlin, ul. Korfantego 52Godz. otwarcia: pon.-sob. 8-20 21.     PGG POK Ruda Śląska KWK Bielszowice - budynek

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  budynek z w/w na budynek mieszkalny. W byłej oborze jest m.in. łazienka i dwa pokoje. Jakie jest kryterium pozwalające stwierdzić, czy budynek jest mieszkalny, czy mieszkalno- gospodarczy? (...)

 • Budynek jako wkład niepieniężny do spółki

  własnością nieruchomości, na której jest wzniesiony. Wspomnieć należy również o innej jeszcze możliwości. Otóż właściciel nieruchomości, na której znajduje się budynek, może wnieść (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  , jeżeli przedmiotowy budynek będzie spełniał w/w warunki, oraz zbyt mała powierzchnia działki nie pozwoli na jego usytuowanie w odległościach wskazanych w rozporządzeniu, wówczas do rozpoczęcia

 • OC rolnika

  fizycznych. Upraszczając więc to jeżeli więc od gruntu, na którym znajduje się budynek opłaca Pan podatek rolny, zgodnie z przepisami ustawy o podatku rolnym, to budynek taki na pewno (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni

  cel działki, może żądać, aby ten, kto wzniósł budynek lub inne urządzenie, nabył od niego własność działki za odpowiednim wynagrodzeniem. Niestety również ten przepis nie daje Panu podstaw (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Przekwalifikowanie budynku przez gminę

  Witam; Ojciec ma status rolnika, teraz prowadzi firmę - dosyć duży zakład przemysłowy. Niedawno kupilićmy z Gminnej spółdzielni (GS) stary zabytkowy (...)

 • dzierżawa działki

  Witam W roku 2007 zawarłem umowę na dzierżawę działki przylegającej do mojej posesji, na działce tej znajduje się budynek gospodarczy postawiony (...)

 • Domek gospodarczy

  Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować (...)

 • Podział

  roblem wygląda następująco: Moja babcia posiada działkę a na niej dom(budynek 68;1) oraz murowany garaż.(budynek 68;3) Chciałaby podzielić tę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane