Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budynek na gruntach sąsiadujących - opinia prawna

  zakłada z kolei, że budynek jest współwłasnością właścicieli obu działek, jednak części gruntu na których ów budynek stoi pozostają odrębną własnością właściciela (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  zdefiniował budynek rekreacji indywidualnej jako budynek przeznaczony do okresowego wypoczynku, a zabudowę jednorodzinną jako jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub zespół takich (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  na celu zwiększenie liczby budynków o niemal zerowym zużyciu energii. W warunkach krajowych "budynek o niemal zerowym zużyciu energii" jest utożsamiany i określany jako "budynek o niskim (...)

 • Porada prawna na temat budynek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokonywanie odpisów amortyzacyjnych w spółce jawnej – opinia prawna

  dokonywania odpisów amortyzacyjnych od budynku sklepu w spółce jawnej:a. jeżeli budynek stanowi składnik majątku spółki jawnejb. jeżeli budynek jest wynajmowany przez spółkę jawną od (...)

 • Świadczenie rekompensacyjne z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla

  .    PGG POK Radlin KWK Marcel –- Budynek byłej stolarniRadlin, ul. Korfantego 52Godz. otwarcia: pon.-sob. 8-20 21.     PGG POK Ruda Śląska KWK Bielszowice - budynek

 • Rękojmia za wady nieruchomości

  należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.  Wobec powyższego jeżeli Pana kontrahent sprzedał Panu budynek 500m2 jako budynek (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  budynek z w/w na budynek mieszkalny. W byłej oborze jest m.in. łazienka i dwa pokoje. Jakie jest kryterium pozwalające stwierdzić, czy budynek jest mieszkalny, czy mieszkalno- gospodarczy? (...)

 • Budynek jako wkład niepieniężny do spółki

  własnością nieruchomości, na której jest wzniesiony. Wspomnieć należy również o innej jeszcze możliwości. Otóż właściciel nieruchomości, na której znajduje się budynek, może wnieść (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  , jeżeli przedmiotowy budynek będzie spełniał w/w warunki, oraz zbyt mała powierzchnia działki nie pozwoli na jego usytuowanie w odległościach wskazanych w rozporządzeniu, wówczas do rozpoczęcia

 • OC rolnika

  fizycznych. Upraszczając więc to jeżeli więc od gruntu, na którym znajduje się budynek opłaca Pan podatek rolny, zgodnie z przepisami ustawy o podatku rolnym, to budynek taki na pewno (...)

 • Kiedy lokal może stanowić odrębną własność i jakie prawa są związane z odrębną własnością lokalu?

  żądać zniesienia współwłasności. Przedmiotem wspólnego prawa jest nieruchomość wspólna, na którą składa się grunt (obejmujący budynek) wraz z częściami budynku i (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni

  cel działki, może żądać, aby ten, kto wzniósł budynek lub inne urządzenie, nabył od niego własność działki za odpowiednim wynagrodzeniem. Niestety również ten przepis nie daje Panu podstaw (...)

 • Brak dachu a budynek

  skuteczną podstawę do odwołania się od decyzji podatkowej (urząd prawdopodobnie nie wie, że budynek nie ma całego dachu), w której przyjęto, że na ziemi stoi budynek? Ustawa o podatkach (...)

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym (...)

 • Podatek od nieruchomości od ruiny

  co do uznania danego budynku za mieszkalny. Wydane na gruncie tych sporów orzeczenia sądów administracyjnych przesądziły, iż budynek mieszkalny to budynek przeznaczony do zamieszkania (...)

 • Odległości w prawie budowlanym

  znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej niż (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  dachowej. 6. Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi (...)

 • Budynek wzniesiony przez dzierżawcę stanowi własność użytkownika wieczystego

  użytkowaniu wieczystym – co oznacza, iż nie jest to okoliczność istotna. Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 25 listopada 2011 roku, sygn. akt III CZP 60/11 użytkowanie wieczyste, dzierżawa, budynek, (...)

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?

  połaci dachowej. 6.Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi lub (...)

 • Wykreślenie budynku z ewidencji zabytków.

  budowlanych)”. Jeśli budynek jest więc wpisany do rejestru zabytków i ewidencji gminnej, wówczas wpierw konieczne będzie wykreślenie budynku z rejestru. W przypadku gdy budynek (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie

  . Powierzchnia zabudowy bez zmian. Nie została wydana żadna decyzja o zmianie sposobu użytkowania, zgodnie z projektem budynek jest pieczarkarnią, brak informacji że ten budynek jest oddany do (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  spółdzielni nie przysługuje prawo własności lub użytkowania wieczystego gruntu, na którym wybudowała budynek lub wybudowali go jej poprzednicy prawni.2. Wynagrodzenie notariusza za ogół czynności (...)

 • Budynek wybudowany na cudzym gruncie

  superficies solo cedit, budynek postawiony na gruncie staje się częścią składową gruntu i tym samym staje się własnością właściciela gruntu. Tak więc postawiony budynek jest własnością (...)

 • Domek letniskowy a podatek od nieruchomości

  budowę, w którym określa się rodzaj obiektu budowlanego. Budynek, będący w świetle tych kryteriów budynkiem letniskowym, nie może być uznawany za budynek mieszkalny w rozumieniu przepisów (...)

 • Definicja obiektu użyteczności publicznej

  budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. W związku z powyższym należy uznać, że przy wszelkich wątpliwościach o zaliczeniu danego obiektu do kategorii (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Przekwalifikowanie budynku przez gminę

  Witam; Ojciec ma status rolnika, teraz prowadzi firmę - dosyć duży zakład przemysłowy. Niedawno kupilićmy z Gminnej spółdzielni (GS) stary zabytkowy (...)

 • dzierżawa działki

  Witam W roku 2007 zawarłem umowę na dzierżawę działki przylegającej do mojej posesji, na działce tej znajduje się budynek gospodarczy postawiony (...)

 • Domek gospodarczy

  Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować (...)

 • Podział

  roblem wygląda następująco: Moja babcia posiada działkę a na niej dom(budynek 68;1) oraz murowany garaż.(budynek 68;3) Chciałaby podzielić tę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane