Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odległość hali sportowej od domów

  rozporządzenie o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Na gruncie tego rozporządzenia przedmiotowy budynek stanowi budynek użyteczności publicznej. (...)

 • Definicja obiektu użyteczności publicznej

  budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. W związku z powyższym należy uznać, że przy wszelkich wątpliwościach o zaliczeniu danego obiektu (...)

 • Winda w budynku wielokondygnacyjnym

  obligatoryjny. Czy budynek użyteczności publicznej mający ponad 9,5 m różnicy poziomów posadzek pomiędzy pierwszą i najwyższą kondygnacją nadziemną musi mieć zaprojektowany dźwig (...)

 • Porada prawna na temat budynek użyteczności publicznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek użyteczności publicznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeprowadzanie przeglądu gaśnic

  użyteczności publicznej. ochrona przeciwpożarowa, przegląd, urządzenia, instrukcja, budynek użyteczności publicznej

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  ; 3) kinach i teatrach o liczbie miejsc powyżej 600;  szpitalach i sanatoriach o liczbie łóżek powyżej 200 w budynku;  budynkach użyteczności publicznej wysokich i wysokościowych

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego albo budynku użyteczności publicznej, dla których wydano decyzję o pozwoleniu na budowę na sąsiedniej działce.Jak więc wynika z (...)

 • Projekt budowlany jako informacja publiczna

  inwestorem jest podmiot prywatny. Dostęp do informacji publicznej może jednak zostać ograniczony. Art. 5. 1. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych (...)

 • Procedury budowlane

  publicznej przystępuje do merytorycznego rozpatrywania wniosku. Jeżeli strona nie uiściła należnej opłaty skarbowej w wyznaczonym przez organ administracji publicznej terminie, podanie podlega (...)

 • Odległości w prawie budowlanym

  znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej niż (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  dachowej. 6. Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane