Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od nieruchomości

  mieszkalnych oraz gruntów związanych z tymi budynkami, to podatek od nieruchomości powinien być naliczony za wszystkie lata, w których budynek niemieszkalny był w posiadaniu przedsiębiorcy (...)

 • Użytkowanie wieczyste gruntu

  okresie używania dłuższym niż rok, wykorzystywany przez podatnika na potrzeby związane z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą). Jeśli jest to budynek niemieszkalny to podstawowa (...)

 • Amortyzacja budynku usługowo-handlowego

  budynek użytkowany przez poprzedniego właściciela 5 lat (wprowadzony do ewidencji środków trwałych). Obecnie budynek wykorzystywany jest do prowadzenia salonu samochodowego. Czy do amortyzacji (...)

 • Opinia prawna na temat budynek niemieszkalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek niemieszkalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przyspieszona amortyzacja lokali mieszkalnych

  dotyczyć sytuacji, w której podatnik nabywa budynek niemieszkalny używany dłużej niż 60 miesięcy (np. hotel) i przerabia go na lokal mieszkalny (np. apartamentowiec, tj. budynek o trzech (...)

 • Amortyzacja używanego budynku

  , czy budynek jest mieszkalny, czy niemieszkalny, jednakże dla celów odpowiedzi przyjęto, że budynek jest niemieszkalny.Jak stanowi art. 16j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • VAT w budownictwie

  izolacje ścian i dachu . Planowany budynek o powierzchni około 300 m.kw. powierzchni użytkowej w projekcie został nazwany jako budynek rekreacyjny i na taki otrzymałem pozwolenie na budowę. (...)

 • VAT w budownictwie

  całkowitej powierzchni wykorzystywana jest do celów mieszkalnych, budynek należy zaklasyfikować jako budynek mieszkalny, w przeciwnym razie budynek należy klasyfikować jako niemieszkalny. (...)

 • Stawka amortyzacji budynku

  będzie amortyzowany 40 lat (przy zastosowaniu stawki 2,5%). amortyzacja, stawka amortyzacyjna, środek trwały, lokal niemieszkalny

 • Zmiana sposobu użytkowania części domu

  mieszkalnych jednorodzinnych). dom jednorodzinny, budynek, obiekt budowlany, zmiana sposobu użytkowania, pozwolenie na użytkowanie

 • Stawka VAT na oświetlenie garażu

  ustalenia właściwej stawki podatku VAT dla wykonywanych usług istotne znaczenie ma ustalenie charakteru budynku i jego przeznaczenia - budynek mieszkalny, czy niemieszkalny (użytkowy). Tak też: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane