Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  zdefiniował budynek rekreacji indywidualnej jako budynek przeznaczony do okresowego wypoczynku, a zabudowę jednorodzinną jako jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub zespół (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  budynek z w/w na budynek mieszkalny. W byłej oborze jest m.in. łazienka i dwa pokoje. Jakie jest kryterium pozwalające stwierdzić, czy budynek jest mieszkalny, czy mieszkalno- (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  stale, to organy podatkowe prawdopodobnie uznają go za budynek mieszkalny. Poza innymi warunkami, od tej kwalifikacji zależy możliwość skorzystania z ulgi remontowej, która kończy się w tym (...)

 • Porada prawna na temat budynek mieszkalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek mieszkalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Domek letniskowy a podatek od nieruchomości

  budowę, w którym określa się rodzaj obiektu budowlanego. Budynek, będący w świetle tych kryteriów budynkiem letniskowym, nie może być uznawany za budynek mieszkalny w rozumieniu przepisów (...)

 • Budynek mieszkalny na gruncie gospodarstwa

  budowa została zakończona albo w którym rozpoczęto użytkowanie budowli albo budynku lub ich części przed ich ostatecznym wykończeniem.Zatem, jeśli podatnik wybudował budynek mieszkalny (...)

 • Budynek mieszkalno-użytkowy

  ich usytuowanie. Stanowi ono, iż przez budynek mieszkalny należy rozumieć zarówno budynek mieszkalny wielorodzinny jak i budynek mieszkalny jednorodzinny. W praktyce (...)

 • Bdynek letniskowy i mieszkalny a podatek

  podatnika. budynek mieszkalny, letniskowy, dom, stawka podatku

 • Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani przez wichurę i inne klęski?

  ;łowe warunki przyznawania pomocy na odbudowę budynku/lokalu mieszkalnego określone zostały w pkt III. Przez "budynek mieszkalny" rozumie się także budynek gospodarczy służący zaspokajaniu (...)

 • Podatek od nieruchomości od ruiny

  co do uznania danego budynku za mieszkalny. Wydane na gruncie tych sporów orzeczenia sądów administracyjnych przesądziły, iż budynek mieszkalny to budynek przeznaczony (...)

 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności

  się budynek mieszkalny, a także inne obiekty budowlane o odmiennej funkcji? W sytuacji, gdy na jednej nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste znajduje się budynek mieszkalny, (...)

 • Propozycja ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości

  . Do celów ustawy zdefiniowano pojęcia: nieruchomość mieszkalna i budynek mieszkalny. Za "nieruchomość mieszkalną" uznawany będzie budynek mieszkalny lub udział w takim (...)

 • Zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej i nowego zwolnienia

  charakter budynku mieszkalnego, nie może tego dokonać na jego dachu, tylko na dachu budynku gospodarczego. Jednakże instalacja będzie ogrzewać budynek mieszkalny. Podatnik może skorzystać (...)

 • Skutek prawny wyburzenia lokalu

  : Dz.U. z 2018 r., poz. 1916, ze zm.). Stan faktyczny przedstawiał się następująco: przedmiotem sprawy był budynek mieszkalny, w którym znajdowały się dwa lokale mieszkalne (ich własność (...)

 • Jak założyć księgę wieczystą dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu – opinia prawna

  w budynku stanowiącym własność spółdzielni mieszkaniowej nie jest uzależnione od uregulowania tytułu prawnego spółdzielni do nieruchomości, na której znajduje się ten budynek mieszkalny”. (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  lokal mieszkalny.  Za dom jednorodzinny należy więc rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb (...)

 • Agroturystyka a dochód z najmu

  hodowlę ryb. Zatem, jeśli budynek mieszkalny nie jest położony w gospodarstwie rolnym (zgodnie z powyższą definicją), to nie ma możliwości skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego. (...)

 • Definicja działki siedliskowej

  budowlanym za grunt pod budowę budynku mieszkalnego należy uznać każdy grunt, na którym w momencie jego nabycia można zgodnie z obowiązującym prawem wybudować budynek mieszkalny. Może to (...)

 • Ułatwienie przygotowań do EURO 2012?

  możliwość odtworzenia stanu, jaki był przed wywłaszczeniem. Ponadto właściciel otrzyma dodatkowo 10 tys. zł, jeżeli na jego nieruchomości znajduje się budynek mieszkalny lub budynek, (...)

 • Podatek od nieruchomości za garaż

  grudnia 2005 r., sygn. Fn.IIBn0550/2/05).Polecamy także:Od czego trzeba płacić podatek od nieruchomości, a od czego nie?Jak rozliczać się z podatku od nieruchomości? garaż, budynek mieszkalny, (...)

 • Zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  korzystania. Podziałem objęte są również dwa budynki gospodarcze oraz budynek mieszkalny składający się z dwóch odrębnych mieszkań. Ostateczny podział bądź spłata majątku jest jedyną (...)

 • Budowa na dzierzawionej nieruchomości

  budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i decyzji o pozwoleniu na budowę. pozwolenie na budowę, budynek mieszkalny, prawo obligacyjne, dzierżawa

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2018 r.

  : Podatnik nabył w 2012 r. budynek mieszkalny, który następnie sprzedał we wrześniu 2017 r. W lipcu 2017 r. ten sam podatnik zakupił lokal mieszkalny. Z aktu notarialnego dotyczącego (...)

 • Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn

  zamieszkiwania w nabytym lokalu lub budynku przez 5 lat (ww. pkt 5)  uważa się za spełniony również wtedy, gdy budynek lub lokal mieszkalny (udział w budynku lub lokalu) (...)

 • Opłata za wieczyste użytkowanie gruntu

  W 2002 r. nabyłem notarialnie od Developera lokal mieszkalny w nowowybudowanym budynku wielorodzinnym, w którym dwa lokale są przeznaczone na działalność usługową, a pozostałych 15 to typowe lokale

 • Dofinansowanie do zakupu mieszkania w SG

  gospodarstwie rolnym w skład którego wchodzi także budynek mieszkalny (domek jednopiętrowy z dwoma mieszkaniami) w miejscowości pobliskiej. 1/3 udziału w budynku mieszkalnym posiada siostra (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy może dojść do zasiedzenia?

  Witam serdecznie. Kwestia dotyczy zasiedzenia. Około 8 lat temu ojciec zezwolił sąsiadowi na używanie gruntów ornych, aby nie leżały odłogiem. (...)

 • Z budynku gospodarczego w mieszkanie! Pomóżcie!

  Posiadam działkę na której stoi dom - stary, drewniany, ponad 80 letni. Budynek ten jest w złym stanie. Na tej samej działce znajduje się również (...)

 • Przekwalifikowanie budynku

  Witam:) Mam takie pytanie: Czy można przekwalifikować budynek gospodarczy na budynek mieszkalny? W jaki sposób to zrobić? Lub gdzie szukać informacji (...)

 • Kredyt preferencyjny dla mlodych malzenstw

  Witajcie, potrzebuje pomocy zwiazanej z kredytem preferencyjnym dla mlodych malzenstw. W wraunkach udzielenia doplat przez 8 lat jest informacja iz kredytobiorca (...)

 • Domek gospodarczy

  Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane