Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dom letniskowy

  budynek położony na terenie wsi lub w rejonie przeznaczonym na cele rekreacyjne ludności, służący właścicielowi i jego bliskim do wypoczynku. Był to przepis ustawy Prawo lokalowe. (...)

 • Sprzedaż wspólnikom-członkom zarządu

  składników majątkowych spółki na rzecz wspólników nie powoduje, że spółka przestaje istnieć lub że powstaje nowy podmiot gospodarczy. Do majątku spółki w miejsce nieruchomości wchodzi (...)

 • Odległość płotu od granicy nierucomości

  szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione. prawo budowlane, zagospodarowanie przestrzenne, budynek gospodarczy, pozwolenie na budowę

 • Opinia prawna na temat budynek gospodarczy na wsi na zgloszenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek gospodarczy na wsi na zgloszenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budynek gospodarczy, do którego wybudowania nie jest konieczne pozwolenie na budowę

  W jaki sposób należy definiować budynek gospodarczy, do którego wybudowania nie jest konieczne pozwolenie na budowę? Budynkiem gospodarczym, na postawienie którego wymagane (...)

 • Prywatna stacja paliw

  Mam sąsiada który posiada Tiry a do niech własny zbiornik na paliwo ok. 7-10 tys. litrów oleju napędowego. Znajduje się on na działce zwykłej budowlanej na wsi. Zbiornik wraz (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  Chciałbym się dowiedzieć, czy aby wybudować mały budynek gospodarczy na mojej działce, muszę uzyskać pozwolenie na budowę? Z art. 29 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego wynika, że (...)

 • Odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości

  . Stację paliw uruchomiono dwa miesiące temu. W związku z tym moje działki i budynek utraciły możliwość funkcjonowania w dotychczasowym układzie-utraciły na wartości. W domu muszę wymieniać (...)

 • Nabycie spadku a nieznani spadkobiercy

  Moi rodzice (dalej będę używał skrótu R) 26 lat temu (1982 r.) zamieszkali na działce, która była współwłasnością: 1. Państwowego Funduszu Ziemi (PFZ), na który współwłasność przeszła (...)

 • Mały budynek gospodarczy a decyzje starosty

  Czy starosta może zakwestionować fakt, że na mojej działce chcę postawić mały 20-sto metrowy budynek gospodarczy? Starosta będzie mógł wnieść sprzeciw jeśli: a) zgłoszenie (...)

 • Zasiedzenie

  , później samochód dostawczy (uprawialiśmy warzywa w gruncie oraz pod foliami na gruncie dziadka). Przystosowaliśmy budynek gospodarczy na mieszkalny, w którym zameldował nas dziadek, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane