Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  Chciałbym się dowiedzieć, czy aby wybudować mały budynek gospodarczy na mojej działce, muszę uzyskać pozwolenie na budowę? Z art. 29 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego wynika, że (...)

 • Nabycie spadku a nieznani spadkobiercy

  Moi rodzice (dalej będę używał skrótu R) 26 lat temu (1982 r.) zamieszkali na działce, która była współwłasnością: 1. Państwowego Funduszu Ziemi (PFZ), na który współwłasność przeszła (...)

 • Odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości

  . Stację paliw uruchomiono dwa miesiące temu. W związku z tym moje działki i budynek utraciły możliwość funkcjonowania w dotychczasowym układzie-utraciły na wartości. W domu muszę wymieniać (...)

 • Porada prawna na temat budynek gospodarczy na wsi na zgloszenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek gospodarczy na wsi na zgloszenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustanowienie drogi koniecznej

  właścicielowi na własność (jest księga wieczysta). Pozostała (po wydzieleniu) działka - należy do miasta Warszawy, dla którego również jest urządzona księga wieczysta. Na działce (...)

 • Wpis domu do księgi wieczystej

  , jeden to mieszkalny, drugi to budynek produkcyjny, gospodarczy i usługowy dla rolnictwa. Stan faktyczny to dom i garaż. Czy to, że dom znajduje się na działce leśnej, a nie budowlanej, (...)

 • Prywatna stacja paliw

  Mam sąsiada który posiada Tiry a do niech własny zbiornik na paliwo ok. 7-10 tys. litrów oleju napędowego. Znajduje się on na działce zwykłej budowlanej na wsi. Zbiornik wraz (...)

 • Wymogi dla blaszanego garażu

  , wolnostojący budynek gospodarczy. W takiej sytuacji należy zgłosić zamiar jego budowy. Pozwolenie na budowę wydaje właściwy miejscowo starosta powiatowy. Jemu tez zgłasza sie zamiar (...)

 • Rozliczenie podatku VAT przy inwestycjach

  Rolnik jest podatnikiem czynnym podatku VAT. Modernizuje budynek gospodarczy. Wpłaca zaliczkę w wysokości 25000 brutto na wykonanie modernizacji, otrzymuje fakturę. Inwestycja będzie zakończona (...)

 • Budowa niezgodna ze zgłoszeniem

  - prowadzenie robót budowlanych oraz nakłada na inwestora obowiązek przedłożenia w terminie 30 dni określonych dokumentów. Ponadto organ ustala w drodze postanowienia wysokość opłaty legalizacyjnej. (...)

 • Zgłoszenie prywatnego budynku w działalności

  zgłoszeniu identyfikacyjnym  - stosownie do okoliczności i zmian.” Zatem, jeśli prywatny budynek gospodarczy przedsiębiorcy jest wykorzystywany jako magazyn w jej działalności gospodarczej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane