Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę

  projekcie był budynek gospodarczy). Na podstawie warunków zabudowy otrzymanego z gminy i umowy na dzierżawę gruntu rolnego ( 1ha) w innej gminie dostał pozwolenie na budowę. (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego

  . Jestem współwłaścicielem do ½, stodoła z okresu wojny i nie była na fundamentach, została zburzona, a w jej miejsce postawiono nowe budynki gospodarcze na fundamentach. Nowy budynek (...)

 • Prawo do zabudowy nieruchomości

  , a obie działki razem tworzą trójkąt. Na tej dzierżawionej nie ma możliwości budowy czegokolwiek ze względu na małe rozmiary, czyli nawet w przypadku gdyby inwestor jej nie kupił w przyszłości (...)

 • Porada prawna na temat budynek gospodarczy na wsi na zgloszenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek gospodarczy na wsi na zgloszenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  , jednakże zgodnie z art. 216 § 2 k.c., wysokość tych spłat może być obniżona z uwagi na: typ, wielkość i stan gospodarstwa, sytuację osobistą i majątkową współwłaściciela zobowiązanego (...)

 • Rolnictwo będzie lokomotywą wzrostu gospodarczego Polski?

  . „Ważne jest to, byśmy kupowali polskie produkty, żeby patriotyzm gospodarczy wytyczał naszą drogę do silniejszej Polski”– powiedział na zakończenie premier. ##baner## Jaki (...)

 • Budynek gospodarczy a prawo budowlane

  § 3 pkt. 8 budynkiem gospodarczym jest budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych

 • Wsparcie rozwoju średnich miast

  szanse na uzyskanie korzyści związanych ze zwolnieniem nowej inwestycji z podatków CIT i PIT. Prace nad odpowiednimi zmianami legislacyjnymi są na ukończeniu, tak, aby nowe przepisy mogły (...)

 • Będzie finansowanie wymiany pieców i ocieplenia domów

  znajdujących się na liście Światowej Organizacji Zdrowia z 2016 r. (na liście WHO z 2016 r. znalazło się 50 miast mających najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie, w tym 33 położone (...)

 • Podatek od działki

  Kupiłem dom i budynek gospodarczy, na działce o powierzchni 0,95 a. Cała działka to 0,95 ara. Dostałem z Gminy podatek do zapłaty 1000 m kwadratowych. Czy Gmina powinna odliczyć od metrów (...)

 • Obiekt gospodarczy - pozwolenie na budowę

  Mam działkę rekreacyjną, na której stoi domek letniskowy drewniany na podmurówce i podpiwniczenie pod częścią. Oczywiście była zgoda na budowę i to jest sprawa zamknięta. Chcę obok (...)

 • Informacja w sprawie podatku od nieruchomości

  Gminy żąda jednak, abym wykazał do opodatkowania budynek gospodarczy, położony na działce... wykazany do opodatkowania przez poprzednich właścicieli. Czy mam wykazać w formularzu IN-1 (...)

 • Budowa wędzarni

  konieczne będzie pozwolenie na budowę. budowa, pozwolenie na budowę, wędzarnia, zgłoszenie, starosta, organ administracji publicznej, decyzja, inwestycja, obiekt, budynek, definicja, grunt

 • Budowa komórki drewnianiej

  Zamierzam postawić na własnym terenie komórkę w zabudowie drewnianej, której powierzchnia użytkowa wynosi 20m2. Czy w takim przypadku muszę uzyskać wcześniej pozwolenie na budowę czy też (...)

 • Dopłaty uzupełniające dla rolników

  , na których uprawiane są pasze przeznaczone do przetworzenia, z odniesieniem do wniosku o udzielenie jednorazowej pomocy, w którym działki te zostały zadeklarowane, zgodnie z art. 14 ust. 1

 • Dom letniskowy

  budynek położony na terenie wsi lub w rejonie przeznaczonym na cele rekreacyjne ludności, służący właścicielowi i jego bliskim do wypoczynku. Był to przepis ustawy Prawo lokalowe. (...)

 • Odległość płotu od granicy nierucomości

  szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione. prawo budowlane, zagospodarowanie przestrzenne, budynek gospodarczy, pozwolenie na budowę

 • Procedura wpisu budynku do rejestru zabytków

  - 1782 rok. Czy istnieje możliwość objęcia tego budynku wpisem lub opieką konserwatorską i na jakich zasadach może to nastąpić? Zgodnie z art. 9 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków (...)

 • Budynek gospodarczy, do którego wybudowania nie jest konieczne pozwolenie na budowę

  W jaki sposób należy definiować budynek gospodarczy, do którego wybudowania nie jest konieczne pozwolenie na budowę? Budynkiem gospodarczym, na postawienie którego wymagane (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  Chciałbym się dowiedzieć, czy aby wybudować mały budynek gospodarczy na mojej działce, muszę uzyskać pozwolenie na budowę? Z art. 29 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego wynika, że (...)

 • Nabycie spadku a nieznani spadkobiercy

  Moi rodzice (dalej będę używał skrótu R) 26 lat temu (1982 r.) zamieszkali na działce, która była współwłasnością: 1. Państwowego Funduszu Ziemi (PFZ), na który współwłasność przeszła (...)

 • Odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości

  . Stację paliw uruchomiono dwa miesiące temu. W związku z tym moje działki i budynek utraciły możliwość funkcjonowania w dotychczasowym układzie-utraciły na wartości. W domu muszę wymieniać (...)

 • Ustanowienie drogi koniecznej

  właścicielowi na własność (jest księga wieczysta). Pozostała (po wydzieleniu) działka - należy do miasta Warszawy, dla którego również jest urządzona księga wieczysta. Na działce (...)

 • Wpis domu do księgi wieczystej

  , jeden to mieszkalny, drugi to budynek produkcyjny, gospodarczy i usługowy dla rolnictwa. Stan faktyczny to dom i garaż. Czy to, że dom znajduje się na działce leśnej, a nie budowlanej, (...)

 • Prywatna stacja paliw

  Mam sąsiada który posiada Tiry a do niech własny zbiornik na paliwo ok. 7-10 tys. litrów oleju napędowego. Znajduje się on na działce zwykłej budowlanej na wsi. Zbiornik wraz (...)

 • Wymogi dla blaszanego garażu

  , wolnostojący budynek gospodarczy. W takiej sytuacji należy zgłosić zamiar jego budowy. Pozwolenie na budowę wydaje właściwy miejscowo starosta powiatowy. Jemu tez zgłasza sie zamiar (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane