Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy

  budynek z w/w na budynek mieszkalny. W byłej oborze jest m.in. łazienka i dwa pokoje. Jakie jest kryterium pozwalające stwierdzić, czy budynek jest mieszkalny, czy mieszkalno- gospodarczy? (...)

 • Wystarczy zgłoszenie w miejsce pozwolenia na budowę

  , jak również zamontować wolno stojące kolektory słoneczne. Łatwiej też będzie podłączyć budynek do mediów - prądu, gazu, wody, urządzeń telekomunikacyjnych itp. Przyłącza można zbudować (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  się całkowicie poniżej poziomu terenu.Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej niż 8 m od ściany (...)

 • Porada prawna na temat budynek gospodarczy definicja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budynek gospodarczy definicja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym (...)

 • Usytuowanie budynków gospodarczych

  mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub takiego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę.   budynek gospodarczy, (...)

 • Pozwolenie na budowę a balaszany budynek

  .   garaż blaszany, pozwolenie na budowę, zgłoszenie budowy, tymczasowy obiekt budowlany, budynek gospodarczy

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  definicja wprowadzona do polskiego porządku prawnego w związku z dostosowywaniem przepisów do wymogów prawa wspólnotowego. Przez pojęcie koncesji na roboty budowlane należy rozumieć zamówienia publiczne (...)

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  przedmiotowej nieruchomości, na której na podstawie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę wzniósł Pan budynek gospodarczy.  Warto także zauważyć, że art. 207 ustawy o gospodarce nieruchomościami (...)

 • Odległości w prawie budowlanym

  znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej (...)

 • Definicja obiektu użyteczności publicznej

  budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. W związku z powyższym należy uznać, że przy wszelkich wątpliwościach o zaliczeniu danego obiektu do kategorii (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Domek gospodarczy

  Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować (...)

 • Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go (...)

 • Z budynku gospodarczego w mieszkanie! Pomóżcie!

  Posiadam działkę na której stoi dom - stary, drewniany, ponad 80 letni. Budynek ten jest w złym stanie. Na tej samej działce znajduje się również (...)

 • budynek gospodarczy w granicy

  Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich użytkowników forum. Jak większość z użytkowników mam problem budowlano-prawny. Działka numer 1 (moja) stoi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane