Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  r., Nr 106, poz. 1126, ze zmianami); ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jednolity: Dz.U. 2002 r., Nr 9, poz. 84, ze zmianami). budynek; budowla; obiekt

 • Brak dachu a budynek

  przez organ drugiej instancji. budynek, budowla, nieruchomość, dach, odwołanie

 • Podatek od nieruchomości

  Katastru z dnia 21 sierpnia 2003 r., LK-795/LP/03/PP). obiekt związany z działalnością gospodarczą, przedsiębiorca, budynek, budowla, podatek od nieruchomości, posiadanie, stawka podatku

 • Porada prawna na temat budowla

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budowla, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od nieruchomości od ogrodzenia

  . ogrodzenie, budynek, budowla, obiekt techniczny

 • Podatek od nieruchomości od ogrodzenia

  nieruchomości dla budowli budowla, obiekt budowlany, urządzenie budowlane, wartość

 • Podatek od nieruchomości od pawilonu handlowego

  określa rada gminy, w drodze uchwały,  z tym że stawki nie mogą przekroczyć rocznie od budowli - 2% ich wartości. pawilon handlowy, nieruchomość, pawilon a budowla, opodatkowanie budowli

 • Podatek od utwardzonego placu

  od nieruchomości i o ile są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej podlegają opodatkowaniu tym podatkiem według stawki 2% od wartości. budowla, obiekt budowlany, utwardzony plac, podatek (...)

 • Warunki postawienia billboardu

  , decyzja, miejscowy, plan, zagospodarowania, przestrzennego, nieruchomość, wydanie, inwestycja, związanie, grunt, budowla

 • Umowa o roboty budowlane

  to obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony w przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz ma fundamenty i dach; budowla to obiekt budowlany nie będący budynkiem lub (...)

 • Definicja pojęcia budowla według ustawy Prawo budowlane

  fundamenty pod maszyny i urządzenia, jako odrębne pod względem technicznym części przedmiotów składających się na całość użytkową. definicja, pojęcie, budowla, prawo, budowlane

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozbiórka, Zawalenie

  Witam, na mojej posesji stoi przedwojenny jeszcze budynek gospodarczy w dość złym stanie technicznym. Przednia ściana budynku jest bardzo wybrzuszona, (...)

 • Obniżenie wartości działki z uwagi na maszt telefonii komórkowej

  W 2005 roku otrzymaliśmy informację z gminy, że na działce przemysłowej (prywatnej) obok zostanie postawiony maszt telefonii komórkowej. Wnieśliśmy (...)

 • zaginiony dziennik budowy

  Nie wiem w jaki sposób powinno się rozwiązać poniższy problem. Zmarł kierownik budowy, który był jednocześnie projektantem. U tego człowieka (...)

 • Karoseria na działce. POMOCY

  Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę jeżeli mam postawioną na działce nadbudowę z samochodu pogotowia technicznego. Nie jest ona trwale związana (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane