Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • ROK NA DROGACH - podstawowe informacje na temat realizowanych inwestycji

  . Myślibórz - w. Gorzów Północ bez węzła (26,7 km) - umowa podpisana 13.12.2007 r. Budowa drogi S7 Elbląg - Olsztynek odcinek Elbląg (w. Kazimierzowo) - Pasłęk (w. Raczki (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  urządzeń niezbędnych na potrzeby obronności państwa i ochrony granicy państwowej, a także do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, w tym budowa i utrzymywanie aresztów śledczych, zakładów

 • Procedury budowlane

  jednolity: Dz.U. 2000 r.  Nr 106, poz. 1126, z późn. zm.).    Źródło: www.miir.gov.pl procedury budowlane, prawo budowlane, roboty, budowa, dom, budynek, decyzja

 • Porada prawna na temat budowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sposoby nabywania nieruchomości przeznaczonych na cele publiczne

  oraz urządzeń niezbędnych na potrzeby obronności państwa i ochrony granicy państwowej, a także do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, w tym budowa i utrzymywanie aresztów śledczych

 • Czy może Ci zostać odebrana Twoja nieruchomość, czyli kiedy jest dopuszczalne wywłaszczenie nieruchomości?

  ) wydzielenie gruntów pod linie kolejowe oraz ich budowa i utrzymanie, 3) budowa i utrzymywanie ciągów drenażowych, przewodów i urządzeń służących do przesyłania (...)

 • Termin zakończenia prac budowlanych

  budowa nie może być kontynuowana. Jeśli jednak przerwa ta była krótsza niż 2 lata, wówczas decyzja o pozwoleniu na budowę nadal posiada moc prawną, a więc budowa może być kontynuowana. (...)

 • Przejścia dla pieszych mają być bezpieczniejsze

  dla pieszych (w km 12+324). Realizacja w 2018 r. Rozbiórka istniejącego mostu i budowa przepustu przez ciek bez nazwy w ciągu drogi krajowej nr 14 w m. Dobra (aneks) Zadanie obejmuje

 • Garaż blaszak jako ekspozycja

  stawianie blaszanych garaży i altan wyłącznie w ramach ekspozycji nie wymaga pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia do urzędu. garaż, blaszak, altana, ekspozycja, pozwolenie, budowa, działalność, (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  . 2003 r., Nr 207, poz. 2016 ze zmianami). prawo budowlane, pozwolenie na budowę, budowa systemem gospodarczym, inwestor, wykonawca, roboty budowlane, zgodność z prawem, oddanie do użytkowania

 • Legalizacja w oparciu o stare przepisy

  . samowola budowlana, legalizacja, stare przepisy, budowa, dom, legalizacyjna, rozbiórka

 • Samowola budowlana

  : Organ wydając decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i pozwoleniu na wznowienie robót lub w decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego; jeżeli budowa została zakończona zamieszcza (...)

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  w wyroku Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego - Ośrodek Zamiejscowy w Poznaniu z dnia 9 listopada 2001 r., II SA/Po 936/2000 „Budowa ogrodzenia, nie wymagającego pozwolenia na budowę bądź

 • Istota i pojęcie "nieruchomości"

  gruntu przedmiot własności. Widać zatem wyraźnie, iż wskazana w pytaniu "budowa" nie spełnia nade wszystko ustawowego wymogu posiadania odrębnego statusu własnościowego uregulowanego odrębnymi (...)

 • Mniej formalności przy budowie

  budowa wymaga pozwolenia na budowę –zgłoszenia wymagają tylko takie remonty, które dotyczą obiektów budowlanych innych niż budynki, których budowa wymaga uzyskania (...)

 • Nowe obwodnice na Śląsku

  Invest-Complex Sp. z o.o.  Źródło: www.gddkia.gov.pl, 23.10.2008 budowa dróg, obwodnice, Śląsk, drogi, ulice

 • A2 do granicy z Niemcami gotowa w 2011 roku

  , Niemcy, budowa, 2011 rok

 • NIK alarmuje o żenującym tempie prac nad szybkim internetem

  rozdysponowane do końca 2015 r. Jak zauważa Minister duża część funduszy zostanie wykorzystana w końcowej fazie realizacji projektów, czyli w tym roku. NIK potwierdza, że budowa infrastruktury (...)

 • Budowa ogrodzenia od ulicy

  na budowę. Wyjątek od tej zasady dotyczy jednak ogrodzeń przylegających do dróg, ulic, placów i innych miejsc publicznych. Polega on na tym, iż budowa powyższych ogrodzeń podlega zgłoszeniu. Nie (...)

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  najmu. Strony mogą w umowie co najwyżej uregulować sposób rozliczenia nakładów w przypadku wygaśnięcia umowy.  budowa, zajęta nieruchomość, komornika, nakłady, zezwolenie, zgoda (...)

 • Budowa ogrodzenia wysokości 2 m

  fundamencie. Zgodnie z ustawą - Prawo budowlane (art. 29) budowa ogrodzeń nie wymaga pozwolenia na budowę. Natomiast zgodnie z art. 30 ust. 1 ptk. 3 tej ustawy zgłoszenia właściwemu organowi wymaga (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  Konstytucyjny i obecnie obowiązujące przepisy są zgodne z Konstytucją. zgłoszenie, pozwolenie, budowa, legalizacja, postanowienie, rozbiórka, budynek

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego

  lub zgłoszenia nie prowadzono.”   Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w jednym ze swoich stanowisk słusznie zauważa, że ocena czy w konkretnym przypadku budowa została faktycznie

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  , urządzenia i obiekty do obsługi ruchu lotniczego, w tym rejonów podejść, oraz budowa i eksploatacja tych lotnisk i urządzeń”. Część lotnicza lotniska stanowi obszar, do którego (...)

 • Mosty dla regionów

  wojewodami. Budowa i modernizacja odcinków dróg samorządowych wraz z mostami, w tym budowa nowych mostów w ramach programu "Mosty dla regionów", zostanie dofinansowana (...)

 • Budowa gazociągu północnego musi być zgodna z prawodawstwem UE w zakresie oceny oddziaływania na środowisko

  prasowy Parlamentu Europejskiego, redakcja polskaSerwis prasowy Parlamentu Europejskiego, redakcja polska / Marcin LIBICKI (UEN, PL) gazociąg północny, budowa gazociągu północnego, prawodawstwo WE, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Budowa

  Witam! Mam takie pytanie czy grozi mi cos za zbudowanie coś podobnego do altanki w okolicy 80 metrow od bloku mieszkalnego? Stemple i deski mam swoje (...)

 • Rozwod - podzial majatku

  Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama (...)

 • Budowa ogrodzenia i sadzenie drzewe

  Witam, mam pytanie zwiazane z budowa ogrodzenia ( plotek drewniany wysokosci ok 1,5m z kamienna podstawa na wysokosc ok 30cm) czy wolno postawic wyrzej (...)

 • Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

  Witam Państwa, na tutejszym forum jest to mój pierwszy post i dlatego też mam nadzieję, że wpisu dokonuje w odpowiednim dziale. Jestem właścicielem (...)

 • budowa tarasu

  witam Podudowaliś sobie taras jakieś 9 lat temu i nikomu nie przeżkadzał az do tej pory. W tym roku sonsiatka napisała donos o samowalce budownalej. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane