Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  , osłony wykończeniowe dachowe i ścienne, elementy ogrodzeniowe, kraty; - elementy ramowe budowlane stalowe i żeliwne; - elementy budowlane - z aluminium; - płyty i elementy warstwowe budowlane (...)

 • Remont hali handlowej

  obowiązujące w Polsce prawo budowlane, jest to, iż roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zasada ta dotyczy zarówno (...)

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego

  nieobowiązującej już ustawy prawa budowlane z 1974 r.   Art. 37. 1. Obiekty budowlane lub ich części, będące w budowie lub wybudowane niezgodnie z przepisami obowiązującymi w okresie (...)

 • Porada prawna na temat budowa szamba prawo budowlane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budowa szamba prawo budowlane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  spoczywa obowiązek zgłoszenia budowy do właściwego organu w celu ustalenia czy zamierzona budowa lub roboty budowlane odpowiadają wymaganiom prawa i mogą być realizowane. Organ dokona oceny (...)

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  prawo budowlane i należy przez nie rozumieć wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego, podczas gdy roboty budowlane (...)

 • Kiedy jest dopuszczalne odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

  ust. 2 ustawy - Prawo budowlane, właściwy organ, po uzyskaniu upoważnienia ministra, który ustanowił przepisy techniczno-budowlane, w drodze postanowienia, udziela bądź odmawia (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej sprzed 1995r.

  przepisem ustawy nowelizującej prawo budowlane: „Obiekty budowlane lub ich części, wybudowane z naruszeniem prawa, których budowa została zakończona przed dniem 1 stycznia (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  podjęcie bądź przejęcie obowiązków wykonawczych . W oświadczeniu kierownik budowlany podaje, że zna przepisy prawne o wykonywaniu robót budowlane (w szczególności prawo (...)

 • Ogrodzenie a obiekt budowlany

  są zatem przez Prawo budowlane uznawane za urządzenia techniczne związane z obiektem budowlanym (urządzenia budowlane), a zatem obiektem budowlanym nie są.        

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT

  budownictwem mieszkaniowym prawo do zwrotu przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane