Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym różni się budynek od obiektu budowlanego?

  prawo budowlane i należy przez nie rozumieć wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego, podczas gdy roboty budowlane (...)

 • Kiedy jest dopuszczalne odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

  ust. 2 ustawy - Prawo budowlane, właściwy organ, po uzyskaniu upoważnienia ministra, który ustanowił przepisy techniczno-budowlane, w drodze postanowienia, udziela bądź odmawia (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej sprzed 1995r.

  przepisem ustawy nowelizującej prawo budowlane: „Obiekty budowlane lub ich części, wybudowane z naruszeniem prawa, których budowa została zakończona przed dniem 1 stycznia (...)

 • Opinia prawna na temat budowa szamba prawo budowlane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budowa szamba prawo budowlane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  podjęcie bądź przejęcie obowiązków wykonawczych . W oświadczeniu kierownik budowlany podaje, że zna przepisy prawne o wykonywaniu robót budowlane (w szczególności prawo (...)

 • Ogrodzenie a obiekt budowlany

  są zatem przez Prawo budowlane uznawane za urządzenia techniczne związane z obiektem budowlanym (urządzenia budowlane), a zatem obiektem budowlanym nie są.        

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT

  budownictwem mieszkaniowym prawo do zwrotu przysługuje, pod warunkiem że osoba fizyczna posiada pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo (...)

 • Szambo na sąsiedniej działce przeszkadza

  uzależnione od złego stanu technicznego omawianego zbiornika. immisje, prawo sąsiedzkie, kłopotliwy sąsiad, szambo, prawo budowlane

 • Termin zakończenia prac budowlanych

  rozpoczęte prace budowlane można w dowolnym terminie zakończyć? Co do zasady przepisy prawa nie przewidują określonego terminu do zakończenia prac budowlanych. Zgodnie z art. 37 ust. 1 ustawy prawo (...)

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  gminy o ustanowienie prawa użytkowania wieczystego na Pana rzecz. Prawo użytkowania wieczystego, choć związane z organami publicznymi (może być ustanowione jedynie na gruntach będących własnością (...)

 • Legalizacja w oparciu o stare przepisy

  zastosowania do obiektów budowlanych, których budowa została zakończona, jak to ma miejsce w rozpatrywanej sprawie, przed wejściem w życie ustawy Prawo budowlane to jest przed dniem 1 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane