Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  podatek zawarty w cenie brutto materiałów budowlanych nie będzie jej obciążał), posiadają prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy – Prawo (...)

 • Koncesje na roboty budowlane (stan prawny obowiązujący do dnia 24 maja 2006 r.)

  Co to są koncesje na roboty budowlane? Zgodnie z definicją ustawową koncesje na roboty budowlane to zamówienia publiczne na roboty budowlane, z tą różnicą, że wynagrodzeniem wykonawcy (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  . 2003 r., Nr 207, poz. 2016 ze zmianami). prawo budowlane, pozwolenie na budowę, budowa systemem gospodarczym, inwestor, wykonawca, roboty budowlane, zgodność z prawem, oddanie (...)

 • Opinia prawna na temat budowa parkingu prawo budowlane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budowa parkingu prawo budowlane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samowola budowlana

  stawki opłaty, współczynnika kategorii obiektu budowlanego i współczynnika wielkości obiektu budowlanego (współczynniki te są określone w załączniku do ustawy prawo budowlane). (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  , osłony wykończeniowe dachowe i ścienne, elementy ogrodzeniowe, kraty; - elementy ramowe budowlane stalowe i żeliwne; - elementy budowlane - z aluminium; - płyty i elementy warstwowe budowlane (...)

 • Remont hali handlowej

  obowiązujące w Polsce prawo budowlane, jest to, iż roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zasada ta dotyczy zarówno (...)

 • Ogrodzenie a obiekt budowlany

  są zatem przez Prawo budowlane uznawane za urządzenia techniczne związane z obiektem budowlanym (urządzenia budowlane), a zatem obiektem budowlanym nie są.        

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego

  nieobowiązującej już ustawy prawa budowlane z 1974 r.   Art. 37. 1. Obiekty budowlane lub ich części, będące w budowie lub wybudowane niezgodnie z przepisami obowiązującymi w okresie (...)

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  spoczywa obowiązek zgłoszenia budowy do właściwego organu w celu ustalenia czy zamierzona budowa lub roboty budowlane odpowiadają wymaganiom prawa i mogą być realizowane. Organ dokona oceny (...)

 • Czym różni się budynek od obiektu budowlanego?

  budowlane i należy przez nie rozumieć wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego, podczas gdy roboty budowlane to budowa, a (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane