Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dobudowa komina

  . Komin ten będzie odprowadzał spaliny z pieca olejowego do ogrzania mieszkania. Budowa komina nie spowoduje pogorszenia istniejących warunków dotyczących ochrony środowiska oraz nie pogorszy (...)

 • Samowola budowlana

  budowa komina wydaje się być przebudową budynku, a więc także robotą budowlaną wymagającą pozwolenia na budowę. W tych przypadkach brak pozwolenia skutkuje zastosowaniem sankcji z artykułu (...)

 • Prace remontowe w domu jednorodzinnym

  zewnętrznej budynku) konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. ocieplenie, malowanie elewacji, wymiana ogrodzenia, budowa komina, zgłoszenie, pozwolenie na budowę

 • Porada prawna na temat budowa komina

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budowa komina, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komin na zewnątrz budynku

  zewnętrznego komina z blachy? Mówię tu o kominie izolowanym. Zasadniczo wybudowanie takiego zewnętrznego komina można potraktować jako rozbudowę czy przebudowa budynku. Zgodnie z przepisem (...)

 • Zgoda sąsiada na rozbudowę budynku

  administracyjnym. Kontrowersyjna jest także możliwość ustalenia granic prawa własności w postępowaniu cywilnym. pozwolenie na budowę, budowa, własność, prawo budowlane

 • Wbudowanie kominka a projekt i pozwolenie

  , zamykane szczelnymi drzwiczkami, a w przypadku występowania spalin mokrych - także w układ odprowadzania skroplin. Budowa kominka z wkładem wraz z wykonaniem zewnętrznego komina stanowi zmianę (...)

 • Granice przestrzenne prawa własności

  przebudowy (zgoda jest wyrażana w sposób milczący, tzn. jeśli organ nie wypowie się co do zgłoszenia w terminie 30 dni, mozna rozpocząć prace budowlane). budowa, własność, naruszenie własności, (...)

 • Budowa niezgodnie z zezwoleniem

  konsekwencji opłata legalizacyjna w wysokości 50.000 zł? Czy też jest to robota budowlana inna niż wymieniona w art. 48 Prawa budowlanego? Czy wykonanie bez wymaganego pozwolenia na budowę zewnętrznego (...)

 • Warunki techniczne przewodu kominowego

  stwierdzonych nieprawidłowości, określając termin wykonania tego obowiązku.  warunki, techniczne, przewód, komin, dym, immisja, budowa, nadzór, budowlany, decyzja, organ, właściwy, odległość, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane