Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup działki pod budowę domu

  architektoniczno-budowlanej, do którego składamy wniosek i który wydaje decyzje o pozwolenie na budowę, jest starostwo lub gmina. Jeżeli złożone przy wniosku o pozwolenie na budowę (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  , praktyki zawodowej. Sprawdź także, czy legitymuje się uprawnieniami budowlanymi. Warto, żebyś sprawdzić formę prawną tej firmy oraz jej stan majątkowy. Dowiedz się, czy firma jest wykupiła (...)

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  instancji jest starosta. Pozwolenie na budowę wydawane jest w formie decyzji administracyjnej - decyzja ta upoważnia inwestora do rozpoczęcia budowy. Do wniosku o pozwolenie na budowę należy (...)

 • Porada prawna na temat budowa śmietnika-zgłoszenie czy pozwolenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat budowa śmietnika-zgłoszenie czy pozwolenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT

  restrykcyjnie do spełniania warunków skorzystania ze zwrotu i mogą twierdzić, że pozwolenie było konieczne już w momencie nabywania materiałów. Pozwolenie na budowę to decyzja administracyjna (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę

  osobę, gdyż decyzja ta wygasła. przeniesienie decyzji, pozwolenie na budowę, budowa, wygaśnięcie decyzji, dziennik budowy, wpisy, dwa lata

 • Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę

  budowlane. pozwolenie, pozwolenie na budowę, budowa, przebudowa, decyzja, oświadczenie, prawo budowlane

 • Podważenie pozwolenia budowlanego

  miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. pozwolenie, na budowę, budowa, wzruszenie, decyzja, nadzwyczajne tryby, zaskarżenie

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  nieruchomością na cele budowlane, pozwolenie na budowę, zwrot VAT za materiały budowlane, budownictwo mieszkaniowe, osoby fizyczne, budowa systemem gospodarczym, Unia Europejska

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  z tym, że zgodnie z art. 30 ust. 1 prawa budowlanego, budowa altany lub innego podobnego obiektu podlega zgłoszeniu właściwemu organowi. Nie wiąże się to jednak z koniecznością uzyskania zgody, (...)

 • Budowa stawu

  2 nie wymaga pozwolenia na budowę. Wymagane jest jednak zgłoszenie. W przypadku oczek wodnych większych niż 30 m2 należy natomiast uzyskać pozwolenie na budowę; podobnie budowa stawu z urządzeniami

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • Dom na działce rodziców

  Zamierzam wybudowac dom na działce rodziców, pozwolenie na budoę zostało wydane na ojca jako właścicela działki Budowę bedę finansował sam w (...)

 • budowa balkonu drewnianego

  Witam , Mam taki problem , otóż nie dostałem zgody na budowę balkonu drewnianego, od ulicy dzieli mnie 4 metry , ale kobieta w urzędzie miasta powiedziała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane