Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skutki niezgodności przepisów o BTE z Konstytucją

  jedynie do zbadania treści BTE pod względem formalnym i nadania mu klauzuli wykonalności w terminie 3 dni. Sąd zatem w ogóle nie bada merytorycznie czy roszczenie określone w BTE przysługuje

 • Bankowy tytuł egzekucyjny

  ostatecznie wniosek o nadanie b.t.e. klauzuli wykonalności (art. 130 § 2 k.p.c.) może oznaczać utratę wspomnianego terminu. Zagadnieniem otwartym pozostaje, czy taki nieskuteczny b.t.e. (po (...)

 • Bankowy tytuł egzekucyjny po śmierci kredytobiorcy

  dłużnika, jeśli b.t.e. został wystawiony przed jego śmiercią (wtedy w grę wchodzi art. 788 § 1 k.p.c.). Sąd Okręgowy pytał jednak o inną sytuację, gdyż chodziło o możliwość wystawienia (...)

 • Porada prawna na temat bte

  Nie szukaj dłużej informacji na temat bte, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bankowy tytuł egzekucyjny

  formalnych przesłanek b.t.e. należą:   wskazanie podstawy wydania b.t.e.;   oznaczenie banku-wystawcy (wierzyciela);   oznaczenie dłużnika;   wskazanie zakresu zadłużenia (...)

 • Stopy procentowej nie można oznaczać w opisowy sposób

  Bank w bankowym tytule egzekucyjnym (b.t.e.) oznaczył wysokość odsetek w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego. Sąd Rejonowy nadał klauzulę wykonalności b.t.e. co (...)

 • Bankowy tytuł egzekucyjny a przedawnienie

  trzech lat od tego zdarzenia. bank, bankowy tytuł egzekucyjny, BTE, przedawnienie, przerwanie, termin, wierzytelność

 • Bankowy tytuł egzekucyjny

  postępowaniu dłużnikowi przysługują dwa główne środki obrony - zażalenie na sądowe postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności BTE oraz powództwo przeciwegzekucyjne wytaczane w (...)

 • SKOK-i a bankowy tytuł egzekucyjny

  zatem już nie występuje. bankowy tytuł egzekucyjny, bank, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, SKOK, bte

 • Przedawnienie należności z BTE

  obciążonej. Przepisu tego nie stosuje się do roszczenia o odsetki. przedawnienie, bieg, przerwanie, roszczenie, kredyt, bank, bankowy tytuł egzekucyjny, BTE, egzekucja, postępowanie, zakończenie

 • Doręczenie bankowego tytułu egzekucyjnego

  wymagalna, czy też, że została ona w spłacona. Szersza informacja na temat powództw przeciwegzekucyjnych znajduje się w artykule: Jak bronić się przed egzekucją? - czyli powództwa przeciwegzekucyjne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane