Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Powstanie System Rejestracji Broni

  w broni palnej – na posiadanie takiej broni nie będzie potrzebne pozwolenie. Wymogiem ewidencji nie zostanie też objęta broń wpisana na Listę Skarbów Dziedzictwa (...)

 • Zmiany w ustawie o bronii i amunicji

  :Zarejestrowanie broni wymagającej pozwolenia należy potwierdzić w legitymacji posiadacza broni albo w świadectwie broniZarejestrowanie broni palnej pozbawionej cech (...)

 • Posiadanie broni

  pozwolenia? Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku: posiadania broni palnej wytworzonej przed 1850 rokiem lub replikę tej broni, gromadzenia broni w celach (...)

 • Porada prawna na temat broni palnej w domu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat broni palnej w domu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mniej wolności i prywatności dla większego bezpieczeństwa...

  ;w wybuchowych oraz przywozu i wywozu broni palnej Materiały wybuchowe wytwarzane domowym sposobem były w ostatnich latach wykorzystywane przez terrorystów w wielu (...)

 • Użytkowanie i przechowywanie broni pneumatycznej

  ; posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850 lub replikę tej broni; gromadzenia broni w zbiorach muzealnych na podstawie odrębnych przepisów; dysponowania bronią (...)

 • Środki przymusu bezpośredniego. Paralizatory w szerszym użyciu?

  tych środków oraz broni palnej. Proponowane w projekcie rozwiązania opierają się na aktualnie obowiązujących regulacjach. W ustawie ujęto również wszystkie formacje, których (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  broni palnej;   4) w celu odparcia niebezpiecznego, bezpośredniego i gwałtownego zamachu na obiekty administracji skarbowej;   5) w bezpośrednim (...)

 • Komu pistolet,a komu pałkę? Nowe przepisy w sprawie użycia broni

  czerwca 2013 r.; wtedy miałaby wejść w życie nowa ustawa. Teraz ustawą o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej zajmie się Senat. środki przymusu bezpośredniego, broń, ustawa, (...)

 • Zasady przechowywania i użycia broni palnej

  przechowywania broni palnej reguluje rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie noszenia, przechowywania i ewidencjonowania broni i amunicji. Podmioty posiadające (...)

 • Będą zmiany w zasadach używania broni palnej

  bez użycia broni palnej. Użycie broni będzie dopuszczalne w sytuacji wprowadzenia stanu wyjątkowego. Określono sposób postępowania przed użyciem broni palnej. Tak, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane